در پایان بازی امروز تیم ملی

برتری راحت ایران مقابل سوریه/ رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی اسکوچیچ با تیم ملی

تیم ملی ایران توانست در دیداری تدارکاتی با ۳ گل تیم ملی سوریه را شکست دهد.
کد خبر: ۱۳۰۸۸۷۵
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، دو تیم فوتبال ایران و سوریه از ساعت ۱۷:۳۰ در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که تیم ملی ایران در این دیدار در پایان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید تا اسکوچیچ همچنان آمار ۱۰۰ درصد پیروزی را روی نیمکت تیم ملی داشته باشد. این همچنین نخستین باخت نبیل معلول به عنوان سرمربی مقابل ایران بود. این مربی پیش از این توانسته بود با تیم ملی تونس، تیم ملی ایران را شکست دهد.
گل‌های ایران را در این دیدار حسین کنعانی‌زادگان، سردار آزمون و کریم انصاری‌فرد به ثمر رساندند.
نیمه نخست
تیم ملی بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و در دقیقه ۲ صاحب ضربه کرنر شد که ارسال قلی‌زاده روی دروازه با ضربه سر کنعانی‌زادگان همراه شد تا شاگردان اسکوچیچ خیلی زود دروازه ابراهیم آلما را باز کنند.
در ادامه حملات تیم ملی ادامه داشت و در دقیقه ۵، تیم ملی می‌توانست روی همکاری طارمی و آزمون به گل برسد اما بی‌دقتی شماره ۲۰ تیم ملی باعث شد تا تنها یک کرنر عاید ایران شود. پس از این دو موقعیت، بازی هجومی تیم ملی ادامه داشت اما موقعیت خاصی تا دقیقه ۱۵ روی دروازه‌ها ایجاد نشد.
در دقیقه ۱۷، باز هم تیم ملی فرصت داشت که روی همکاری طارمی و آزمون به گل برسد اما ضربه آرام آزمون در موقعیتی تک به تک را دروازه‌بان حریف برگشت داد.

بازی تا دقیقه ۲۵ آرام دنبال می‌شد اما بازیکنان سوریه، توپ و میدان را در اختیار گرفتند و یکی دو فرصت خطرناک روی دروازه تیم ملی ایجاد کردند که در جدی‌ترین موقعیت آن‌ها، بازیکنان سوریه با ارسال از جناحین توپ را به برکات رساندند که ضربه سر خطرناک این بازیکن را بیرانوند به کرنر فرستاد.
در ادامه بازی و در ۱۵ دقیقه پایانی نیمه نخست، بیشتر در میانه‌های میدان دنبال شد و سوری‌ها سعی کردند با ارسال‌های فراوان روی دروازه تیم‌ملی، راه دروازه را باز کنند اما این شاگردان اسکوچیچ بودند که روی شروع عالی بیرانوند و روی یک ضدحمله به گل دوم‌ رسیدند. دروازه‌بان ایران با شروع مجددی بلند، طارمی را در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان حریف قرار دهد که توپ طارمی را آلما برگشت داد اما آزمون موفق شد در ریباند دروازه سوریه را در دقیقه ۳۸ باز کند.
این نتیجه تا پایان نیمه نخست ادامه داشت تا شاگردان اسکوچیچ پیروز به رختکن بروند.
نیمه دوم
تیم ملی باز هم این نیمه را هجومی آغاز کرد و سعی داشت به دروازه حریف نزدیک شود. در دقیقه ۴۸ و باز هم روی شروع مجدد بیرانوند، طارمی با دروازه‌بان حریف تک به تک شد که باز هم آلما، مهاجم شماره ۱۷ تیم ملی را ناکام گذاشت. 

در دقیقه ۵۹ سوریه فرصت داشت دروازه ایران را باز کند اما بدشانسی مواس مانع این اتفاق شد. برکات با حرکتی در عرض به داخل محوطه جریمه ایران آمد و با پاسی در عرض مواس را صاحب توپ کرد که این بازیکن با دریبل خلیل‌زاده، ضربه‌اش را راهی دروازه کرد که توپ به تیر افقی دروازه برخورد کرد و برگشت داده شد.
در ادامه باز هم این شاگردان اسکوچیچ بودند که فرصت‌های مختلفی را ایجاد کردند. در یکی از این فرصت‌ها، جلالی که به جای محمدی وارد زمین شده بود، با ارسال از سمت چپ و دفع ناقص دفاع و دروازه‌بان سوریه، توپ به وحید امیری رسید که ضربه این بازیکن را میدانی پیش از ورود به دروازه به کرنر فرستاد. در ادامه نیز اسکوچیچ، کریم انصاری‌فرد و سیامک نعمتی را به جای آزمون و سلمانی به میدان فرستاد. همچنین امید ابراهیمی نیز جای حاج‌صفی به میدان آمد.
علی رغم تعویض‌های متعدد تیم ملی، این سوریه بود که در دقیقه ۷۸ توسط مواس روی دروازه ایران خطرساز شد و ضربه پشت محوطه این بازیکن از کنار دروازه به شکلی خطرناک به بیرون رفت.
در دقیقه ۸۱ و باز هم روی یک ضدحمله، علی قلی‌زاده توپ را به انصاری‌فرد رساند و او با یک سر توپ و جا گذاشتن دو مدافع سوری، با شوتی محکم گل سوم ایران را به ثمر رساند.
پس از این تلاش دو تیم عایدی نداشت و تیم ملی ایران توانست با ۳ گل سوریه را شکست دهد. قضاوت این دیدار بر عهده موعود بنیادی‌فر بود.
ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی زادگان، وحید امیری (۸۵ امید نورافکن)، شجاع خلیل زاده، احمد نورالهی، احسان حاج صفی (۶۵ امید ابراهیمی)، جعفر سلمانی(۷۳ سیامک نعمتی)، میلاد محمدی، علی قلی زاده (۸۶ اللهیار صیادمنش)، مهدی طارمی و سردار آزمون(۷۲ کریم انصاری فرد).
ترکیب اولیه تیم سوریه: ابراهیم آلما، ثائر کروما، عمرو میدانی، فارس ارناووط، یوسف الحموی، موید عجان، کامل حمیشه، محمد عنز، محمد عثمان، محمد المواس و عبدالرحمن برکات.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها