بر اساس جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»؛

شمار تلفات کرونا در آمریکا به ۵۴۲ هزار نفر رسید

بررسی‌های آماری نشان می دهد؛

ثبت ۵۶ هزار مبتلا و ۸۰۰ فوتی طی یک روز در آمریکا (+جدول)

بررسی‌های آماری از آمریکا نشان می‌دهد که ویروس کرونا طی یک روز گذشته حدود ۵۶ هزار آمریکایی را مبتلا کرده و جان حدود ۸۰۰ نفر از آنها را نیز گرفت.
کد خبر: ۱۳۰۸۳۱۲

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، شمار کل مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در ایالات متحده، علی‌رغم واکسیناسیون گسترده و طرح‌های دولت جدید این کشور برای مهار این همه‌گیری، همچنان در حال افزایش است.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۵۵,۹۰۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز ۷۹۲ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در آمریکا به ۳۰,۴۸۲,۱۲۷ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۵۵۴,۸۷۱ تن افزایش یافت.

بیماران آمریکایی، ۲۴.۷۱ درصد آمار کل مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر ۸,۷۳۲ بیمار در آمریکا در وضعیت وخیم به سر می‌برند.

این در حالی است که طبق گزارش شبکه «سی‌اِن‌اِن»، تعداد فوتی‌های سالانه آمریکا بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) از رقم دویست‌وپنجاه هزار نفر کمتر است.

روزنامه واشنگتن‌پست نیز با اشاره به اسناد دولتی و اظهارنظرهای مقام‌های آمریکایی خبر داد، دیپلمات‌های واشنگتن برای دریافت واکسن کرونا از روسیه و برخی دیگر از کشورها کمک خواسته‌اند.

چند روز پیش نیز «جو بایدن» رئیس‌ جمهور آمریکا در یک سخنرانی به مناسبت نخستین سالگرد تعطیلی کسب و کارها در این کشور پس از شیوع کرونا گفت تلفات این بیماری در کشورش از مجموع تلفات آنها در ۳ جنگ بیشتر است.

ثبت ۵۶ هزار مبتلا و ۸۰۰ فوتی طی یک روز در آمریکا (+جدول)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها