در دنیای امروز که سفر رفتن جزیی از زندگی روزمره بسیاری از افراد شده است، انتخاب وسیله نقلیه ای که سریع، ارزان و ایمن باشد، مساله مهمی است. چرا که با پیشرفت تکنولوژی به راحتی می توان انواع بلیط را فقط با چند کلیک ساده خریداری کرد.
کد خبر: ۱۳۰۶۹۵۲

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ارزان

به همین جهت بسیاری از مسافران ترجیح می دهند تا با خرید بلیط هواپیما بهترین و سریع ترین راه سفر را تجربه کنند. اما برای این تجربه ارزشمند دانستن بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ضروری است تا از پرداخت هزینه اضافی معاف شوید.

اگر در ادامه مقاله با ما همراه شوید، به راحتی می توانید ترفندهای خرید بلیط هواپیما را بیاموزید. این مقاله تنها 6 دقیقه از زمان شما را به خود اختصاص می دهد.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

امروزه با توسعه زیرساخت فناوری های دیجیتال به راحتی می توان از هر مکان و در هر زمان بلیط مورد نظر را خریداری کرد. این کار فقط چند دقیقه از وقت مسافران را می گیرد. به طوری که با مراجعه به سایت های فروش بلیط هواپیما از طریق اینترنت، دسترسی به انواع بلیط هواپیما کار بسیار راحتی است.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما یکی از جدیدترین روش های خرید بلیط است. فقط کافیست به سایت های معتبر مراجعه کرده و با مشاهده آنلاین قیمت بلیط هواپیما و ساعت پرواز اقدام به رزرو بلیط دلخواه خود کنید. در کشور ما سایت های معتبری وجود دارند که به راحتی و در عرض چند لحظه کوتاه بلیط هواپیما را به مقاصد مختلف نمایش داده و امکان رزرو آنلاین بلیط هواپیما را به کاربران می دهند.

"با گسترش تکنولوژی دیگر مسافت مشکلی برای انتخاب شهر تحصیل یا محل کار نیست. چرا که می توان به خرید بلیط هواپیما در عرض زمان کوتاهی به محل مورد نظر سفر کرد. در گذشته نه چندان دور افراد مجبور بودند برای تهیه بلیط هواپیما به آژانس های مسافرتی متعدد مراجعه کنند و وقت زیادی را برای رزرو بلیط هواپیما هدر می دادند. اما در حال حاضر با وجود سایت های معتبر گردشگری به راحتی می توان انواع بلیط هواپیما را در کوتاهترین زمان بدون صرف وقت و هزینه رزرو کرد." (منبع)

جستجوی در سایت های معتبر

با توجه به این که قشر زیادی از مردم به اینترنت و فناوری دیجیتال دسترسی دارند، تعداد سایت های متنوعی نیز وجود دارند که بلیط هواپیما را به صورت آنلاین عرضه می کنند. اما در هنگام رزرو بلیط هواپیما توجه به این نکته ضروری است که از سایت هایی بلیط تهیه کنید که مورد اعتماد بوده و سابقه درخشانی در این زمینه دارند. سایت هایی مانند علی بابا، تیک بان، قاصدک24 و مستر بلیط از جمله سایت های معتبری هستند که با سالها سابقه موفق می توانند تمامی نیاز گردشگران و مسافران را در تمام زمینه خدمات مسافرتی پاسخگو باشند.

در این میان تیک بان با ارائه خدماتی هوشمند و نوین توانسته با بهترین قیمت ها مسافران را در خرید بلیط ارزان هواپیما یاری کند.

توجه به زمان خرید بلیط هواپیما

مهم ترین نکته ای که باید در هنگام رزرو بلیط هواپیما به آن توجه داشت، زمان سفر است. در کشور ما و شاید بسیاری از کشورهای دیگر با دو نوع فصل سفر مواجه هستیم که در قیمت بلیط هواپیما تاثیرگذار است. فصول پر متقاضی و فصول کم متقاضی سفر! بنابراین به سادگی می توان دریافت که خرید بلیط هواپیما در زمان هایی که مسافران زیادی متقاضی آن هستند می تواند قیمت بلیط را افزایشی کرده و برعکس بهترین زمان خرید بلیط هواپیما زمانی است که مسافر کمتری وجود دارد.

در حال حاضر به دلیل شیوع بیماری کرونا مسافران کمتری متقاضی سفر هستند، بنابراین امکان سفرهای ارزان قیمت وجود دارد.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ارزان

بلیط هواپیما ارزان، چارتر یا سیستمی

همانطور که می دانید بلیط هواپیما به طور معمول در دو نوع چارتر و سیستمی ارائه می شود. بلیط سیستمی هواپیما هر ساله توسط سازمان هواپیمایی کشوری برای مسیرهای مختلف نرخ گذاری می شود که تقریبا از قیمت ثابتی برخوردار است. اما بلیط چارتر هواپیما از این قاعده مستثنی است. به طوری که قیمت بلیط چارتر را شرکت های چارتر کننده تعیین می کنند. به همین جهت برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما بهتر است در زمان مناسب اقدام به خرید بلیط چارتر نمایید.

بهترین زمان خرید بلیط چارتر

تصور اشتباهی که در بین مسافران رواج پیدا کرده است، این است که تصور می کنند که قیمت بلیط چارتر ارزانتر از بلیط های سیستمی است. در حالی که این قضیه همیشه نیز درست نیست. بلکه به زمان خرید بلیط بستگی دارد. زمان سفر یکی از مهم ترین عوامل در قیمت گذاری بلیط محسوب می شود. بنابراین بهترین زمان خرید بلیط چارتر وقتی است که برای مسیر مورد نظر متقاضی چندانی وجود ندارد. به طور مثال بعد از تعطیلات رسمی و ایام نوروز بهترین زمان برای سفر های هوایی ارزان قیمت است.

چرا که شرکت چارتر کننده مجبور است به دلیل نبود مسافر قیمت ها را بشکند تا بتواند با صندلی های پر از مسافر پرواز کند. در این زمان که با مراجعه مکرر به سایت های گردشگری و کمی ذکاوت می توانید آن را حدس بزنید امکان خرید بلیط هواپیما حتی ارزان تر از بلیط قطار وجود دارد!

خرید آنلاین بلیط هواپیما از بهترین سایت

همانطور که گفتیم انتخاب سایت معتبر و مناسبی که بتواند خدمات هوشمند و سریعی را در تمام زمینه های گردشگری ارائه دهد بسیار مهم است. بنابراین در انتخاب سایت دقت کنید. بهترین سایتی که می تواند ارزان ترین بلیط هواپیما را با خدمات مناسب در اختیار شما بگذارد، باید به روز، مطمئن و سریع باشد. سایتی که با ایرلاین های متعدد داخلی و خارجی همکاری و امکان ارائه انواع بلیط هواپیما را داشته باشد.

همچنین دارای نماد اعتماد الکترونیک بوده و با داشتن تیم پشتیبانی تمام وقت و حرفه ای در جلب رضایت مسافران و پاسخ به سوالات آنها کوشا باشد. به همین جهت تیک بان یکی از معتبرترین سایت های گردشگری است که تمامی خصوصیات بالا را دارد و با ارائه خدماتی نوین و سابقه ای درخشان می تواند در آغاز سفری هوشمند شما را یاری کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها