jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۴۷۸   ۰۸ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۸:۲۲

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران مطرح کرد:

زلزله های فیروزکوه خطر زیادی ندارند

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران گفت:تعداد دفعات زلزله در فیروزکوه با فاصله زمانی نزدیکی رخ نمی دهد ولی خطر زیادی ندارد ولی این موضوع قطعیت ندارد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، منصور درجاتی، مدیر کل مدیریت بحران استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به زلزله ۲.۸ دهم ریشتری که امروز در شهرستان فیروزکوه به وقوع پیوست، اظهار کرد: زلزله‌ها پیام‌هایی دارند و این پیام این است که یا لرزه بی خطر است و یا لرزه‌ای شدیدتر قبل از آن و بعد از آن رخ می‌دهد که اصطلاحا یا پیش لرزه هستند و یا پس لرزه اند.

وی ادامه داد:چون تعداد دفعات زلزله در فیروزکوه با فاصله زمانی نزدیکی رخ نمی‌دهد و مثل سمنان، مازندران، قزوین، تهران و کهکیلویه و بویر احمد نیست، خطر زیادی ندارد، ولی این موضوع قطعیت ندارد و نمی‌توان گفت که کلا خطری نیست.

درجاتی بیان کرد:آمادگی ما در استان از ۱۹ اردیبهشت شروع شده و تمام استان آمادگی در برابر زلزله را در دستور کار خود قرار داده است و تقریبا نیرو‌های امدادی و خدماتی آمادگی لازم را دارند، اما این آمادگی هم نسبت به توان استان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر