jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۰۴۷   ۰۴ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۳

زن میانسال که شوهرش را با قندشکن کشته است، با درخواست دخترش به قصاص محکوم شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از روزنامه جام‌ جم، عصر هفتم اردیبهشت‌ماه۹۶ راننده یک تاکسی در حالی‌ که هراسان بود با پلیس تماس گرفت و از جنایتی فجیع خبر داد.

این مرد به مأموران گفت: ساعتی قبل زن جوانی را از خیابان ششم نیروی هوایی سوار ماشین کردم تا به حاشیه تهران ببرم اما به‌محض این‌که او از ماشین پیاده شد با صحنه وحشتناکی روبه‌رو شدم. زن جوان بسته مشکوکی که پتو پیچ بود را حمل می‌کرد اما موقع پیاده شدن از ماشین دست خونین مردی از میان پتو بیرون افتاد.

با این تماس مأموران پلیس به نشانی موردنظر رفتند و زن ۴۵ساله به‌نام مریم را بازداشت کردند. این زن همان‌جا به قتل شوهر سابقش به‌ نام اردشیر اعتراف کرد و گفت: من و شوهرم به‌خاطر اختلافاتی که داشتیم از هم جدا شدیم. گاهی برای دیدن دخترم به خانه شوهر سابقم می‌رفتم. روز حادثه به آنجا رفته و دوباره با اردشیر دعوای‌مان شد که ابتدا با قندشکن به سرش ضربه زده و بعد با چاقو او را کشتم. برای این‌که جسد را راحت انتقال دهم، دست و پای او را قطع کردم.

پس از رسیدگی به این پرونده، تحقیقات جنایی آغاز شد و متهم در ادامه ادعای جنون را مطرح کرد که این ادعا بعد از بررسی در کمیسیون تخصصی پزشکی قانونی رد شد. با ارسال پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران، دختر مقتول برای مادرش درخواست قصاص کرد.

در ادامه متهم هم در دفاع از خود گفت: قصد کشتن همسرم را نداشتم. وقتی درگیر شدیم و فحاشی کرد، خیلی ناراحت و از خود بی‌خود شدم. او را کشتم و خیلی زود از کارم پشیمان شدم. آن زمان آن‌قدر حالم بد بود که نمی‌دانم چند ضربه به او زدم. قضات پس از شنیدن دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، او را به قصاص محکوم کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر