jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۴۴۵۷   ۲۸ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۳

مجرم سابقه‌دار برای سرقت خودروی پراید، راننده آن را کشت و جسدش را داخل چاه انداخت.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از روزنامه جام‌جم، تحقیقات جنایی در این پرونده از دهم دی‌ماه امسال و پس از گزارش ناپدید شدن مرد میانسالی در پلیس آگاهی البرز آغاز شد.

بررسی‌ها نشان داد مرد ۵۹ساله با خودروی پراید خود مسافرکشی می‌کرد. او نهم دی‌ماه از خانه‌اش در ماهدشت خارج شده و دیگر بازنگشته بود.

خانواده او با طولانی شدن غیبتش و خاموش بودن گوشی تلفن‌همراهش به موضوع مشکوک شده و ماجرا را به پلیس گزارش کرده بودند.

در ادامه احتمال قتل این مرد با انگیزه سرقت خودرویش مطرح شد. ردیابی تلفن‌همراهش در دستورکار قرار گرفت و مشخص شد آخرین‌بار تلفن‌همراه او در جاده اشتهارد - ماهدشت روشن بوده است. بعد از چند روز تلفن مرد میانسال فعال شد و ماموران مرد ضایعات‌جمع‌کنی را در حوالی قزوین دستگیر کردند.

این مرد در تحقیقات منکر اطلاع از سرنوشت راننده شد و گفت: در حوالی اشتهارد در حال جمع کردن زباله و ضایعات بودم که این گوشی را در کنار جاده پیدا کردم.

بررسی‌ها نشان داد این مرد راست می‌گوید و نقشی در ناپدید شدن راننده مسافربر ندارد. سرانجام با ردیابی‌ های ویژه پلیسی، خودروی پراید در یک پمپ‌ بنزین شناسایی شد. ماموران با بررسی فیلم دوربین‌ های پمپ‌ بنزین متوجه مردی شدند که صورت خود را با شال پوشانده و بعد از سوختگیری، آنجا را ترک کرده بود.

با بررسی این فیلم، رد پای سارقی سابقه‌دار در این پرونده به دست آمد و او را در یک کارگاه در حوالی اشتهارد شناسایی کردند. ماموران زمانی که وارد کارگاه شدند، متهم را در حال اوراق خودروی پراید مشاهده و دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اشاره به دستگیری و انتقال متهم به پلیس آگاهی استان، عنوان کرد: متهم پس از دستگیری با مشاهده مستندات پلیس لب به اعتراف گشوده و عنوان کرد: روز حادثه خودروی پراید مرد میانسال را به صورت دربست کرایه کرده و او را به نقاط دور دست شهرک صنعتی اشتهارد کشاندم. هنگام پیاده شدن قصد سرقت خودرو را داشتم که راننده در برابرم مقاومت کرد و در جریان درگیری وی را با ضربات چاقو به قتل رساندم. جسد را به کارگاه محل کارم آورده و داخل چاهی که اینجا بود، انداختم. خودروی مقتول را اوراق و لوازم و قطعات آن را روی خودروی فرسوده دیگری که خریداری کرده بودم نصب کردم.

سرهنگ نادربیگی ادامه داد: با اعتراف این مرد، ماموران با کمک امدادگران آتش‌نشانی جسد مقتول را از عمق چاه خارج کرده و به پزشکی قانونی منتقل شد. تحقیقات از او درباره دیگر جرایم احتمالی‌اش در پلیس آگاهی اشتهارد ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها