jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۰۴۲۵۴   ۲۶ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۴:۵۱

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

حدود یک ماه می‌شود ویروس جهش‌ یافته وارد کشور شده و اکنون اولین مرگ ناشی از ویروس جهش‌یافته، ثبت شده‌است. درست است که اخبار از شرایط بد ویروس کرونا در کشور می‌گوید اما از یک ماه پیش تا به امروز، آمار تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونای جهش‌ یافته ا‌نگشت‌شمار است، چراکه افراد مبتلا به ویروس جهش‌ یافته شناسایی شده و در قرنطینه به سر می‌برند.

بعد از شناسایی مورد جدید ابتلا به ویروس جهش‌یافته، از افرادی که با فرد مبتلا در ارتباط بودند، تست مولکولی و ژنتیک گرفته می‌شود.

علاوه براین در مناطق مختلف، به صورت اتفاقی از افراد تست ژنتیک گرفته می‌شود تا آماری دقیق‌تر از ابتلا به ویروس کرونای جهش‌ یافته انگلیسی به دست بیاید، بنابراین ویروس جهش‌یافته در کشور تحت کنترل است.

در وزارت بهداشت و درمان، تیم‌های واکنش سریع کرونا تشکیل شده‌است. هر زمانی که جهشی در آمار ابتلا یا مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا در منطقه‌ای رویت شود، این تیم‌ها وارد عمل می‌شود.

بررسی طغیان ناگهانی ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری، در نقاط مختلف کشور، بر عهده این تیم‌هاست. تیم واکنش‌سریع تاکنون سه تا چهار بار و در نقاط مختلف کشور، شاهد طغیان ویروس بوده‌است. بعد از شناسایی طغیان، تیم واکنش‌سریع وارد عمل شده و از گسترش ویروس در کشور، جلوگیری می‌کند.

حمید سوری - رئیس تیم واکنش سریع کووید 19 / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی

دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی

بزرگی می‌گفت اصلا خرید و فروش خانه و زمین در کربلا ایراد دارد. مگر نه این که سیدالشهدا (علیه السلام) وقتی رسید کربلا زمین را از صاحبانش خرید که خونش بر زمین خودش جاری شود؟ پس از ماجرای کربلا تکلیف زمین‌ها چه شد؟

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها