jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۱۶۴   ۲۵ دی ۱۳۹۹  |  ۲۰:۵۴

یک مطالعه هشدار داده است که بچه کوسه ها به دلیل گرم شدن اقیانوس ها که توسط تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان ایجاد شده اند ، کوچکتر ، با سوء تغذیه و خستگی به دنیا می آیند.

به گزارش جام جم آنلاین ،‌محققانی از استرالیا برای تعیین تأثیرات افزایش دمای آب طیف وسیعی از انواع کوسه ها را بررسی کردند. در این مطالعات مشخص شد که کوسه های تازه متولد شده نسبت به گذشته کوچک تر هستند.

جمعیت کوسه ها به دلیل صید بی رویه و آلودگی آب ها ها در سراسر کره زمین مورد تهدید قرار گرفته است اما اکنون به نظر می رسد کوچک تر شدن سایز آنها نیز یک مشکل دیگر است.

پس از تخمگذاری ، تخم های کوسه توسط مادران رها می شوند  و باید تا چهار ماه در حالی که محافظت نشده اند زنده بمانند.

در تحقیق یاد شده جنین کوسه در آبهای 31 درجه سانتیگراد [87.8 درجه فارنهایت] آزمایش شده اند.

هرچه شرایط گرمتر باشد ، سریعتر همه چیز اتفاق می افتد ، که می تواند برای کوسه ها مشکل ساز شود. جنین ها سریعتر رشد می کنند و از کیسه زرده خود سریعتر استفاده می کنند که تنها منبع غذایی آنها هنگام رشد در تخم است.

محققان هشدار داده اندکه کوسه ها به سرعت می توانند در معرض انقراض قرار بگیرند. کوچک شدن سایز آنها یکی از مسیرهایی است که آنها را در نهایت به سمت انقراض خواهد برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.