نائب رئیس مجلس:

مشکل اقتصاد ایران دلالی است/ وجود ۳۰۰۰ میلیارد نقدینگی در کشور

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اصلی‌ترین مشکلات کشور ما این است که اقتصاد ما بر پایه دلالی شکل گرفته در حالی که اقتصاد سالم باید تولید محور باشد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اصلی‌ترین مشکلات کشور ما این است که اقتصاد ما بر پایه دلالی شکل گرفته در حالی که اقتصاد سالم باید تولید محور باشد.
کد خبر: ۱۳۰۰۲۲۰

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از مهر، علی نیکزاد صبح پنجشنبه در نشست شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت یزد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری، رفع مشکلات اقتصادی را به نمایندگان مجلس تکلیف کردند، اظهار داشت: دشمنان ما بر این باورند که جنگ علیه ایران، جنگ اقتصادی است و این جنگ را نیز تمام عیار آغاز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در این جنگ، بخش خصوصی در خط مقدم این جبهه قرار دارد، عنوان کرد: این واقعیت غیرقابل انکار است که معضل اصلی و اساسی کشور ما، ۳ میلیون فرد بیکار و فاقد شغل هستند و اگر این مشکل حل شود، به طور قطع بسیاری از مشکلات دیگر در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز برطرف خواهد شد.

نیکزاد با بیان اینکه سردار سلیمانی راه را برای حضور ما در عرصه‌های اقتصادی بین‌المللی باز کرد، افزود: اکنون باید با پشتیبانی واقعی از بخش خصوصی، زمینه رفع مشکلات آنها در عرصه جنگ اقتصادی را فراهم کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اقتصاد کشور ما دولت محور است در حالی که باید تولید محور باشد و این امر مشکلات عدیده‌ای در عرصه اقتصاد کشور به وجود آورده است.

نیکزاد تصریح کرد: در شرایط فعلی تولید کنندگان می‌توانند بدون اینکه هیچ کاری انجام دهند سرمایه‌های خود را حفظ کنند ولی در شرایط سخت اقتصادی مشغول به فعالیت و تولید هستند تا قدری از مشکلات کشور را برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران دلالی است و این امر بزرگترین مشکل اقتصاد کشور به شمار می‌رود، تاکید کرد: اگر بخواهیم مشکل اقتصادمان را حل کنیم باید به بخش خصوصی توجه داشته باشیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل ما در اقتصاد بخش خصوصی مربوط به اجرا است، گفت: اصل ۴۴ به معنای واقعی باید اتفاق بیفتد و هیچکس منکر آن نیست اما واقعیت این است که به اندازه انگشتان دست اجرای واقعی این اصل را نداشته‌ایم.

نیکزاد با بیان اینکه مجلس قطع به یقین به اصل ۴۴ اعتقاد کامل دارد، تصریح کرد: در کشور ما بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان نقدینگی وجود دارد و ۲۰ میلیارد دلار ارز در دست مردم است و تنها لازم است اعتماد مردم را فراهم کنیم و این پول را برای فعالیت بخش خصوصی وارد عرصه کنیم.

وی گفت: اینکه ۳ هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی داریم و نمی‌توانیم آن را به تولید وارد کنیم، سبب شده که این نقدینگی به هر سمتی که برود آنجا را با مشکلات بسیار جدی روبرو کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هر کسی امروز در عرصه اقتصاد در حال فعالیت است تا مشکلات کشور را برطرف کنند همانند کسی است که همراه با امام حسین (ع) است، گفت: بنا نیست که دشمن به ویژه آمریکا جنگ سخت علیه ایران را آغاز کنند بلکه بنای آنها بر این است که در عرصه اقتصاد به ایران ضربه اساسی وارد کند.

نیکزاد تاکید کرد: نمی‌توان انتظار داشت در شرایط اقتصادی قرار داشته باشیم ولی آرایش جنگی به خودمان نگیریم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها