شرکت فضایی "اسپیس ایکس" برنده قرارداد پرتاب چندین ماهواره برای آژانس فضایی پنتاگون شده است که ارزش این قرارداد ۱۵۰ میلیون دلار گزارش شده است.
کد خبر: ۱۲۹۹۰۴۴

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایسنا، شرکت فضایی "اسپیس ایکس"(SpaceX) از سال ۲۰۲۲ چندین ماهواره را برای آژانس فضایی پنتاگون موسوم به "آژانس توسعه فضایی" به فضا پرتاب می‌کند.

ارزش تقریبی این قرارداد ۱۵۰.۴ میلیون دلار تخمین زده شده است.

ماهواره‌هایی که به واسطه این قرارداد به فضا پرتاب می‌شوند انواع و موارد استفاده مختلف و اندازه‌های متفاوتی خواهند داشت.

لازم به ذکر است که ۲۰ ماهواره رله یا ایستگاه تقویتی ارتباطات هستند که برای ارتباطات نظامی و دفاعی استفاده می‌شوند. هشت مورد دیگر نیز به عنوان ماهواره‌های تشخیص و هشدار دهنده پرتاب موشک استفاده می‌شوند.

قرار است این پرتاب‌ها از پایگاه هوایی "واندنبرگ" واقع در کالیفرنیا انجام شوند.

این مزایده در پی درخواست "آژانس توسعه فضایی" برای ارسال پیشنهادات در ۶ اکتبر سال ۲۰۲۰ آغاز شد و اکنون شرکت "اسپیس ایکس" برنده این مزایده اعلام شده است.

با توجه به اسناد پیشنهادات و مانند اکثر انتخاب‌ها برای قراردادهای دولتی، برنده بر اساس بهترین قیمت پیشنهادی انتخاب شد. البته این همیشه به این معنی نیست که قرارداد به ارزان‌ترین پیشنهاد دهنده می‌رسد، بلکه معیارهایی مانند زمان‌بندی، نرخ موفقیت در مأموریت‌ها و سایر فاکتورهای عملکردی در نظر گرفته می‌شوند.

شرکت "اسپیس ایکس" در حال حاضر تقریباً ۲۰ پرتاب را برای سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی کرده است و این قرارداد جدید نشان می‌دهد که این شرکت در سال‌های آینده رشد چشمگیری خواهد داشت.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها