jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۹۴۳   ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۲

منابع ویژه در مصر اعلام کردند، قاهره اقدامات لازم را برای دریافت پنج فروند جنگنده سوخو ۳۵ روسیه در سری نخست از مجموع ۲۸ جنگنده انجام داده است.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، گروهی از خلبانان نظامی مصر دوره آموزش هدایت این نوع جنگنده‌ های پیشرفته روسیه را به پایان رساندند تا مصر بتواند سری اول آنها را در آینده نزدیک تحویل بگیرد.

به گفته این منابع، سری اول جنگنده‌ های سوخو پیش از انتصاب جو بایدن به سمت ریاست جمهوری آمریکا به قاهره تحویل داده خواهد شد.

منابع مذکور گفتند، قاهره برای اجرایی کردن قرارداد خرید این جنگنده‌ها که در سال ۲۰۱۸ با مسکو بسته است، بسیار جدی است و در این رابطه یک هیئت نظامی مصری اخیرا به شکل غیرعلنی به آمریکا رفته و با مسؤولان وزارت دفاع این کشور دیدار کرده است تا اهمیت این قرارداد و نیاز کشور به جنگنده‌های سوخو را برای واشنگتن تشریح کند.

پس از اینکه واشنگتن با درخواست مصر برای خرید جنگنده‌ های اف ۳۵ آمریکا مخالفت کرد، قاهره این قرارداد را با مسکو بست. آمریکا از طریق مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور و نیز مارک اسپر، وزیر دفاع وقت مخالفت خود را با این قرارداد قاهره و مسکو اعلام کرده و هشدار داده بود، قاهره در صورت اقدام به خرید این جنگنده‌ها، تحریم می‌شود و توافقنامه‌های دفاعی آمریکا با مصر نیز پیچیده خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر