jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۶۵۵   ۲۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۳۸

از جمله تحولات یمن در ۲۴ ساعت اخیر نقض بیش از ۲۵۰ بار توافق آتش‌ بس در «الحدیده»، شهادت یک غیرنظامی در «صعده» و مجروحیت یک نفر دیگر در همین استان بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، خبرگزاری رسمی یمن «سبأ» اعلام کرد، نیروهای ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته به نقض مکرر توافق آتش‌ بس الحدیده (غرب یمن) ادامه دادند ، یک غیرنظامی را در صعده (شمال یمن) به شهادت رساندند و یک نفر دیگر را نیز در این منطقه زخمی کردند.

در ادامه این گزارش آمده، ائتلاف متجاوز در ۲۴ ساعت اخیر ۲۵۴ بار توافق آتش‌بس الحدیده را نقض کرده‌اند که از جمله آنها پرواز پهپادهای جاسوسی بر فراز «الجبلیه» و «تحیتا» و نیز پرواز پهپادهای جاسوسی بر فراز «الجاح»، «الفازه» و خیابان «خمسین» و کیلومتر ۱۶ در الحدیده بوده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری سبأ، این نقص آتش‌بس شامل ایجاد استحکامات دفاعی در الجاح و 45 بار بمباران موشکی و توپخانه‌ای بوده است.

شخص به شهادت رسیده از اهالی شهر مرزی «شدا» در استان الحدیده بوده که با گلوله گارد مرزی سعودی شهید شده است .

در ادامه این گزارش آمده، مناطق مختلف شهر مرزی «رازح» شاهد بمباران موشکی و توپخانه‌ای سعودی بوده و جنگنده‌های ائتلاف دو حمله به شهر «حرض» در استان حجه و «مجازه» در عسیر داشتند.

پیش‌تر، اتاق عملیات هماهنگی رصد نقضِ توافقنامه سوئد در استان الحدیده از ثبت بیش از ۶۰۰۰ بار نقض این توافق به دست ائتلاف سعودی در ماه نوامبر خبر داده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر