jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۶۵۵   ۲۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۳۸

از جمله تحولات یمن در ۲۴ ساعت اخیر نقض بیش از ۲۵۰ بار توافق آتش‌ بس در «الحدیده»، شهادت یک غیرنظامی در «صعده» و مجروحیت یک نفر دیگر در همین استان بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، خبرگزاری رسمی یمن «سبأ» اعلام کرد، نیروهای ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته به نقض مکرر توافق آتش‌ بس الحدیده (غرب یمن) ادامه دادند ، یک غیرنظامی را در صعده (شمال یمن) به شهادت رساندند و یک نفر دیگر را نیز در این منطقه زخمی کردند.

در ادامه این گزارش آمده، ائتلاف متجاوز در ۲۴ ساعت اخیر ۲۵۴ بار توافق آتش‌بس الحدیده را نقض کرده‌اند که از جمله آنها پرواز پهپادهای جاسوسی بر فراز «الجبلیه» و «تحیتا» و نیز پرواز پهپادهای جاسوسی بر فراز «الجاح»، «الفازه» و خیابان «خمسین» و کیلومتر ۱۶ در الحدیده بوده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری سبأ، این نقص آتش‌بس شامل ایجاد استحکامات دفاعی در الجاح و 45 بار بمباران موشکی و توپخانه‌ای بوده است.

شخص به شهادت رسیده از اهالی شهر مرزی «شدا» در استان الحدیده بوده که با گلوله گارد مرزی سعودی شهید شده است .

در ادامه این گزارش آمده، مناطق مختلف شهر مرزی «رازح» شاهد بمباران موشکی و توپخانه‌ای سعودی بوده و جنگنده‌های ائتلاف دو حمله به شهر «حرض» در استان حجه و «مجازه» در عسیر داشتند.

پیش‌تر، اتاق عملیات هماهنگی رصد نقضِ توافقنامه سوئد در استان الحدیده از ثبت بیش از ۶۰۰۰ بار نقض این توافق به دست ائتلاف سعودی در ماه نوامبر خبر داده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها