jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۷۵۲   ۲۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۰۲

رئیس پارلمان لبنان مطرح کرد؛

بن‌بست در تشکیل دولت جدید لبنان

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان ضمن اعلام اینکه روند تشکیل دولت جدید لبنان به بن‌بست رسیده، درباره سنگ‌اندازی در این زمینه هشدار داد.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در خصوص آخرین تحولات مرتبط به تشکیل دولت جدید در لبنان به روزنامه «الجمهوریه» گفت «وضعیت به هیچ وجه خوشایند نیست، ما وارد تونل شده‌ایم و نمی‌دانم چگونه از آن خارج خواهیم شد».

بری در ادامه تصریح کرد، روند تشکیل دولت به بن‌بست رسیده و جواب اینکه چرا این وضعیت به وجود آمده نزد «میشل عون» رئیس‌جمهور و «سعد الحریری» نخست‌وزیر است.

رئیس پارلمان لبنان ابراز امیدواری کرد «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در سفر نزدیک خود به بیروت (روزهای ۲۲ و ۲۳ دسامبر/۲ و ۳ دی) بتواند کاری انجام دهد.

وی تأکید کرد: وضعیتی که در آن قرار داریم تسریع در تشکیل دولت جدید را ضروری‌تر می‌کند.

نبیه بری در پایان درباره تأخیر و سنگ‌اندازی در تشکیل دولت هشدار داد و به تشکیل آن به دور ازسهم‌خواهی‌ها و اختلافات فراخواند.

الجمهوریه جمعه گذشته نوشت، میشل عون  وزرایی را که مأمور تشکیل کابینه پیشنهاد داده، نپذیرفته و آن را رد کرده است.

دفتر اطلاع‌رسانی سعد الحریری صبح دیروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای از رئیس جمهور این کشور خواست که بدون در نظر گرفتن منافع احزاب این کشور، نام وزرای پیشنهادی الحریری را تأیید کند.

دفتر اطلاع‌رسانی رئیس جمهور لبنان در واکنش به این بیانیه و ضمن «مغالطه» خواندن این اظهارات اعلام کرد: «اعتراض رئیس‌جمهور عون در خصوص روش تقسیم‌ کردن وزارت‌‌خانه‌ها میان گروه‌های مختلف بوده و نام‌های پیشنهادی مورد بررسی قرار نگرفته‌‌اند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «رئیس‌جمهور عون به اقدام مأمور تشکیل کابینه [سعد] الحریری در انتخاب یک‌جانبه وزرا و به‌ویژه مسیحی‌ها آن هم بدون توافق با رئیس‌جمهور اعتراض کرده است. رئیس‌جمهور عون به هیچ عنوان نام‌های حزبی را برای وزارت‌خانه‌ای مطرح نکرده و فهرستی از نام افراد را به مأمور تشکیل کابینه نداده است».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر