jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۱۲۹۴۶۰۱   ۲۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۰۴

رئیس شورای رقابت اعلام کرد

جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا

اگر خودرو در بورس عرضه شود، دیگر خودرو با قیمت منصفانه‌ای که شورا برای مصرف کننده در نظر گرفته به دست مشتری نمی‌رسد و مردم باید آن را با قیمت حراجی از بورس بخرند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، رضا شیوا، رئیس شورای رقابت با اشاره به آخرین جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا، گفت: برای عرضه خودرو در بورس کالا، طرح هایی ارائه شده است. عرضه خودرو در بورس کالا باعث می شود قیمت منصفانه ای که شورای رقابت ارائه می دهد و از طریق قرعه کشی به دست مشتری می‌رسد، از بین برود.

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه اکنون با قیمت منصفانه ای که شورای رقابت اعلام می کند، هم خودروساز و هم مصرف کننده راضی است، گفت: آخرین نظر در خصوص عرضه خودرو در بورس این بود که شورای رقابت در قیمت‌گذاری دخیل باشد است اما این نظر در شورا رای نیاورد. مجدد در مجلس شورای اسلامی طرح را عنوان کردند و یک بار هم در آن جلسه شرکت کردم.

این مقام مسئول ادامه داد: قیمت‌های شورای رقابت برای تولیدکننده منصفانه است و قیمتی که بورس مشخص می‌کند مشخص نیست منصفانه باشد یا خیر چرا که بورس مانند یک حراجی عمل می‌کند و در آن هر که قیمت بالاتری برای کالا بدهد، کالا را می‌خرد و دیگر حقوق مصرف کننده در آن در نظر گرفته نمی‌شود.

جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا

 

شیوا گفت: تفاوت زیادی بین قیمت حراجی بورس و قیمتی که شورای رقابت می‌دهد وجود دارد و اگر خودرو در بورس عرضه شود به قیمت واقعی به دست مصرف کننده نمی رسد و مصرف کننده واقعی از آن بهره‌مند نمی‌شود. فروش خودرو در بورس تفاوت قیمتی وجود دارد که برای آن پیشنهادهایی را ارائه داده‌اند.

رئیس شورای رقابت بیان کرد: برخی اعتقاد دارند مبلغ دریافتی در زمان عرضه خودرو در بورس باید به خزانه دولت واریز شود، برخی می‌گویند وام به خود خودروساز و قطعه‌ساز داده شود، برخی می‌گویند صرف حمل‌ونقل عمومی شود. صحبت‌های زیادی در این خصوص مطرح شده است اما هنوز این طرح در کمیسیون مجلس است و در صحن نیامده تا ببینیم به چه نتیجه‌ای می‌رسد.

این مقام مسئول تشریح کرد: اگر تایید شود که خودرو در بورس عرضه شود، دیگر خودرو با قیمت منصفانه‌ای که شورا برای مصرف کننده در نظر گرفته به دست مشتری نمی‌رسد و مردم باید خودرو را با قیمت حراجی از بورس بخرند.ر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر