jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۵۴۳   ۲۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۵۴

مایکل فلین» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا گفت؛

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور بعدی آمریکا است

مشاور امنیت ملی سابق دولت آمریکا که به تازگی با فرمان عفو «دونالد ترامپ» از زندان آزاد شده، گفت ترامپ همچنان راه‌های زیادی برای باقی ماندن در قدرت پیش رو دارد و صد در صد رئیس‌جمهور بعدی آمریکاست.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، «مایکل فلین» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» در اشاره به شکایت‌های انتخاباتی تیم رئیس‌جمهور آمریکا، گفت «دونالد ترامپ» همچنان چند راه در مقابل خود برای باقی ماندن در قدرت برای دومین دور را دارد. 

وی گفت: در درجه اول، رئیس‌جمهور همچنان راه‌های زیادی دارد که در جریان است و اگر از من بپرسند که در مقیاس یک تا ده بگویم چه کسی رئیس‌جمهور بعدی خواهد شد، با شماره ده می‌گویم دونالد ترامپ.

فلین روز شنبه هم در جمع هواداران رئیس جمهور آمریکا به سخنرانی پرداخت. او در جمع معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: «اکنون زمان حساسی است. باید دعا کنیم تا حقیقت بر دروغ، عدالت بر نقض قانون و تقلب و صداقت بر فساد پیروز شود».

مشاور امنیت ملی سابق ترامپ افزود:‌ «نگذارید قامت شما خم شود. هنوز مسیر زیادی در پیش داریم. ما با ایمان و شجاعت می جنگیم. قرار نیست دادگاه‌ها درباره اینکه چه کسی رئیس جمهور بعدی ایالات متحده خواهد بود تصمیم بگیرند. ما مردم تصمیم می‌گیریم».

او با تکرار ادعاهای اخیر ترامپ و برخی جمهوری‌خواهان گفت: «ما فقط می‌خواهیم اندکی شفافیت از خود نشان دهید. چرا بازشماری آراء انجام نمی‌شود؟ چرا امضاهای [رأی‌دهندگان] بررسی نمی‌شود؟ چرا داخل این دستگاه های [دسته بندی آراء] را بررسی نمی‌کنید؟ چرا؟از چه چیزی می ترسید؟ از چه چیزی خود را مخفی می‌کند؟»

مشاور سابق امنیت ملی ترامپ در سال ۲۰۱۷ به دروغگویی به اف‌بی‌آی درباره تعاملات خود با سفیر روسیه در آمریکا در هفته‌های قبل از روی کار آمدن ترامپ، اعتراف کرد. او از آن زمان تلاش کرده از خود رفع اتهام کند و گفته دادستان‌ها حقوق او را نقض کردند و او را برای بیان این اعتراف فریب دادند. با این حال ترامپ اوایل آذرماه با استفاده از اختیارات ریاست جمهوری، فلین را مورد عفو قرار داد.

ابراز اطمینان فلین درباره پیروزی ترامپ در انتخابات در حالی است که برآوردهای رسانه‌های آمریکا حاکی است جو بایدن با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورد اما تاکنون از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده و بارها تأکید کرده است که بایدن با تقلب به‌عنوان پیروز این فرایند معرفی شده است.

دیوان عالی آمریکا روز جمعه دادخواست دادستان ایالت تگزاس برای ابطال نتیجه انتخابات در ۴ ایالت کلیدی دیگر را رد کرد. این دادخواست مورد حمایت ۱۷ دادستان جمهوریخواه دیگر و همچنین ۱۰۷ نماینده کنگره آمریکا نیز قرار داشت.

هزاران نفر از طرفداران خشمگین رئیس‌جمهور آمریکا که حکم دیوان عالی این کشور آخرین امیدهای آن‌ها برای باقی ماندن ترامپ در قدرت را از بین برده، شنبه به خیابان‌های شهر المپیا، مرکز ایالت واشنگتن و مرکز چند ایالت دیگر آمریکا آمدند تا برخلاف شواهد به آنچه انتخابات سرقت شده می‌دانند، اعتراض کنند.

در پی وقوع درگیری‌های خشن میان طرفداران رئیس‌جمهور آمریکا با مخالفان وی در واشنگتن، چهار نفر در حمله با سلاح سرد زخمی شدند و یک نفر در شهر المپیا در ایالت واشنگتن هدف گلوله قرار گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها