jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۶۹۵   ۱۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۳۶

ظاهرا هوش مصنوعی می‌تواند به طور کامل با ویروس کرونا مقابله کند.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان، تقریبا تمامی مراکز بهداشتی به دنبال راهی برای مبارزه با این ویروس هستند. در این میان اورژانس بهداشت جهانی اعلام کرده که این سازمان در حال جستجو برای پیدا کردن فناوری‌های جدیدی است تا از این طریق بتوان با ویروس کرونا مقابله کند و از شیوع بیشتر این ویروس در جهان جلوگیری کند. بر اساس اعلام این سازمان جهانی، هوش مصنوعی می‌تواند کمک بسیار بزرگی به آن‌ها کند، برای مثال هوش مصنوعی می‌تواند بیماران بسیار آلوده را شناسایی کند و برای کنترل آن‌ها راه حلی ارائه دهد.

علاوه بر این هوش مصنوعی می‌تواند با تجزیه و تحلیل داده‌های بیماران، خطر مرگ آن‌ها را پیش بینی کند. از دیگر امکانات هوش مصنوعی می‌توان به کمک‌های پزشکی، غربالگری جمعیت، ارائه پیشنهاد درباره نحوه کنترل عفونت و اطلاع رسانی پزشکی در این رابطه اشاره کرد.

به تازگی نیز یکی از داروسازان برتر جهانی اعلام کرده است که یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای ساخت داروی جدید، استفاده از داروهای قدیمی است، هوش مصنوعی نیز می‌تواند با استفاده از این موضوع روی داروهای قدیمی کار کرده تا بتواند داروی جدید را بدست آورد. علاوه بر این هوش مصنوعی می‌تواند با اتصال به دستگاه‌های MRI به طور دقیق وضعیت بدن بیمار و مناطق آلوده بدن وی را تشخیص داده و از این طریق برای درمان آن راهی پیشنهاد کند.

در حال حاضر بخش بسیار کمی از ظرفیت هوش مصنوعی برای درمان ویروس کرونا مورد استفاده قرار گرفته است که آن هم مشخص کردن وضعیت افراد حاضر در جامعه از طریق اعلام خود آن‌ها به نرم افزار تولید شده توسط گوگل و اندروید باز می‌گردد. بر اساس این نرم افزار در صورتی که فرد از کنار بیمار مبتلا به کرونا عبور کند، گوشی وی به سرعت به او پیام داده تا در صورت داشتن علائم به پزشک مراجعه کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.