jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۴ ۰۲ شهريور ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۹

صداگذاری مجموعه سیب ترش به کارگردانی خسرو معصومی ادامه دارد و این مجموعه در آینده نزدیک آماده نمایش می شود معصومی درباره مضمون این سریال 13 قسمتی به خبرنگار ما گفت : سیب ترش حکایت زندگی دو دوست قدیمی به نامهای حاج احمد و حاج مرتضی است که در یک محله

قدیمی و خانه های سنتی زندگی می کنند حاج مرتضی به دلایلی ، از محله قدیمی کوچ می کند و با خانواده خود در یک آپارتمان مستقر می شوند وی در ادامه گفت : "سیب ترش " تفاوت های زندگی سنتی و مدرنیته را به تصویر کشیده است . زندگی در محله های قدیمی و خانه های سنتی ، آدمها را به یکدیگر نزدیک می کند و در مقابل افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند کمتر از احوال همسایه های خود باخبرند. معصومی با اشاره به این مطلب که شهرهای بزرگ کشور ما بشدت با کمبود زمین و مسکن روبه روست ؛ گفت : به همین دلیل ما در این مجموعه که به سفارش بانک مسکن ساخته شده است ، با به تصویر کشیدن روابط درست آپارتمان نشینی ، می کوشیم مردم را به اینگونه زندگی تشویق کنیم.معصومی در پاسخ به این پرسش که بنا به قصه شهری "سیب ترش " چه ریتمی را برای آن در نظر گرفته اید، گفت : پنج قسمت اول مجموعه را بهمن زرین پور نوشته و به دلیل قدرت خوب ایشان در طراحی قصه ، کاستی ای در آن دیده نمی شود و جذابیت مناسب را برای بیننده دارد از قسمت ششم به بعد که دو نویسنده دیگر کار نگارش را به عهده گرفتند، در روند قصه آشفتگی به وجود آمد که ما سعی کردیم در زمان کارگردانی با ایجاد میزانسن و دکوپاژ مناسب و در زمان تدوین با برشهای مناسب ، ریتم لازم را در مجموعه به وجود آوریم.معصومی با بیان این نکته که در هر قسمت از سریال بین دویست وپنجاه تا400 پلان استفاده شده است ، گفت : صداگذاری سیب ترش نیز با همان وسواس و دقتی که در دکوپاژ و مونتاژ داشتیم ، صورت می گیرد. به جزییات صدا توجه خاصی شده است و با اضافه کردن افکتهای لازم به صداهایی که سر صحنه گرفته شده ، لحظات قصه را واقعی تر جلوه داده ایم.برخی از عوامل سازنده این مجموعه عبارتند از:تدوین : فرهاد توحیدی ، موسیقی : امیر رئیس دانا، صداگذاری : صالحی ، بازیگران : محمدعلی کشاورز، مهین شهابی ، جمال اجلالی ، رویا افشار، مهوش صبرکن ، محمود بصیری ، محمود مقامی و...
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر