jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۹۲۱۲۴   ۱۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۲

اتحادیه فوتبال اروپا اعلام کرد از سال آینده میلادی تورنمنت جدیدی را برگزار خواهد کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایلنا، یوفا اعلام کرد از فصل ۲‌۰‌۲‌۱/۲‌۲ تیم‌هایی که موفق به صعود به چمپیونز لیگ و لیگ اروپا نشدند در لیگ جدیدی به نام لیگ کنفرانس اروپا به رقابت می‌پردازند.

 

  شروع برگزاری لیگ جدید اروپا از سال ۲‌۰‌۲۲

 

تورنومنت متشکل از ۳۲ تیم و در ۸ گروه ۴ تیمی است. هیچکدام از این تیم ها به صورت مستقیم وارد مرحله گروهی نخواهند شد. تیم‌های حاضر در این تورنومنت، تیم های حذف شده در مراحل پلی آف لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا هستند که در مرحله پلی آف این رقابت‌ها حاضر می‌ شوند.

 

اولین فینال این رقابت ها را ۲۵ مه ۲۰۲۲ استادیوم ۲۱ هزار نفری آرنا کومبتاره شهر تیرانای آلبانی میزبانی خواهد کرد.

 

مرحله پلی آف این رقابت ها ۸ جولای ۲۰۲۲ آغاز و ۲۶ آگوست به پایان خواهد رسید و تیم های حاضر در دور گروهی از ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۲ کار خود را آغاز خواهند کرد.

 

قهرمان این رقابت ها به شرط عدم صعود به لیگ قهرمانان اروپا در لیگ داخلی، در مرحله گروهی فصل بعد لیگ اروپا به میدان خواهد رفت.

 

تیم های اول هر گروه به صورت مستقیم به دور حذفی صعود می‌کنند و بین تیم های دوم و سوم گروه ها پلی آف برگزار خواهد شد تا ۸ تیم دیگر صعودکننده به دور حذفی مشخص شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر