jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۹۸۹ ۱۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۱۶

پزشک فوق تخصص بخش مراقبت‌های ویژه گفت: تا کنون بیشترین هزینه درمانی که در کشور از نظر عددی خلق شده، در ترایال‌ هایی است که سلول بنیادین انجام می‌دهیم و برای هر فرد ۶۰ میلیون تومان هزینه دارد و قیمتش تصویب شده‌است.

به گزارش جام جم آنلاین، محمدرضا هاشمیان در گفتگو با میزان در پاسخ به این سوال که آیا این امر درست است که دارو‌های خاصی در زمینه کرونا برای مسئولین وارد کشور شده است؟، گفت: تا کنون بیشترین هزینه درمانی که در کشور از نظر عددی خلق شده، در ترایال‌هایی است که سلول بنیادین انجام می‌دهیم و برای هر فرد ۶۰ میلیون تومان هزینه دارد و قیمتش تصویب شده‌است و همانند این قضیه نیست که یک داروی یک میلیون تومانی را در بازار سیاه ۵۰ میلیون می‌فروشند و همچنین تهیه یکسری وسایل و تجهیزات بود‌ه‌ است.

وی افزود: دارو‌های ضد ویروسی نظیر رمدسیویر و فاویپیراویر و ... برای هر فردی از جمله مسئولین مورد استفاده قرار می‌گرفت و برای مردم عادی هم از همین دارو‌ها استفاده می‌شد و هیچ داروی دیگری وجود ندارد که مسئولین آن را مصرف کنند.

پزشک فوق تخصص بخش مراقبت‌های ویژه در پاسخ به این سوال که داروی ویژه‌ای برای مسئولین نداریم؟، اظهار کرد: خیر. رییس‌جمهور آمریکا هم همین دارو را استفاده کرده و داروی دیگری که مصرف کرد، تاثیر چندانی نداشت و برای درمان کرونا رمدسیویر تزریق کرده‌ است.

پزشک فوق تخصص بخش مراقبت‌های ویژه در پاسخ به این سوال که داروی رمدسیویر که ترامپ استفاده کرد همین دارویی است که ما در ایران استفاده می‌کنیم؟، توضیح داد: رمدسیویر هدیه کشور چین به دولت ما بود و ما نوع چینی این دارو را داشتیم و از آنجایی که آن‌ها این دارو را کپی کرده‌بوند، روی پوکه آن چیزی ننوشته بودند.

وی ادامه داد: مقدار دیگری رمدسیویر وارد کشور شد که به این صورت بود که این دارو توسط شرکت گلیاد آمریکا به سازمان بهداشت جهانی داده شده بود و طی طرحی در برخی از بیمارستان‌ها، پزشکان فرم‌هایی را ازسوی WHO جهانی پر می‌کردند که برای یک مطالعه بزرگ بود که این سازمان در بسیاری از مناطق دنیا از جمله ایران انجام می‌داد و طی این طرح مقدار زیادی دارو به ایران داده‌شد، گلیاد شرکتی است که رمدسیویر آن را ترامپ هم تزریق کرد؛ خوشبختانه رمدسیویر در ایران هم تولید می‌شود و امیدواریم قدری از نظر رسیدن به همه بیمارستان‌ها هماهنگ‌تر شود و بهتر توزیع گردد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش