jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۰۸۹   ۱۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۱۱

وزارت امور خارجه روسیه ترور محسن فخری‌زاده دانشمند ایرانی را بشدت محکوم کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه در بیانیه ای نوشت: قتل (ترور) روز ۲۷ ماه نوامبر دانشمند ایرانی محسن فخری زاده در ایران را قاطعانه محکوم می کنیم.

در بیانیه گفته شده است: در رابطه با ماهیت تحریک آمیز این عمل تروریستی که آشکارا برای بی ثبات کردن اوضاع و تشدید امکان مناقشه درمنطقه هدف گیری شده است، ابراز نگرانی جدی می کنیم.

وزارت خارجه روسیه می گوید: هر کس که در پست سر این قتل (ترور) قرار گرفته باشد و برای استفاده از آن برای منافع سیاسی خود استفاده کند باید مسوولیت کار خود را بپذیرد.

در بیانیه آمده است: اولویت تغییر ناپذیر روسیه ثبات و امنیت درمنطقه خاورمیانه و خلیج فارس است. تلاش ها و ابتکارات ما در چارچوب سازمان ملل و سایر میادین بین المللی و در روابط دوجانبه با کشورهای منطقه برای تحقق آن هدف گیری شده است.

وزارت خارجه روسیه در پایان بیانیه خود از همه طرف ها خواسته است از اقداماتی که سبب تشدید تنش ها می شود بپرهیزند.

شهید فخری‌ زاده دانشمند ممتاز هسته‌ای و صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران عصر جمعه در حمله تروریستی در منطقه آبسرد استان تهران به شهادت رسید.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در واکنش به ترور و شهادت فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به نقش رژیم صهیونیستی در این عملیات تروریستی اشاره کرد و از جامعه جهانی و بخصوص اتحادیه اروپا خواست تا استانداردهای دوگانه شرم آور خود را پایان دهند و این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر