jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۲۹۰۷۳۶ ۰۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۳۱

به‌ تازگی یک قرارداد همکاری بین هوآوی و شرکت خودروسازی BYD امضا شده که طبق این همکاری، هوآوی چیپ‌ست مدل Kirin 710A را برای فناوری 5G خودروهای BYD طراحی و تولید می‌کند. طبق گزارشات رسیده، تولید و توسعه این پروژه آغاز شده است.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از دنیای خودرو، چندی‌پیش نیز شرکت BYD اعلام کرد خودرو جدید خود با نام Han را به‌تکنولوژی 5G هوآوی مجهز کرده است. هوآوی تکنولوژی Hicar را نیز معرفی کرده بود.

تکنولوژی HiCar هوآوی یک راه‌حل ارتباطی بین کاربر-ماشین-منزل است. همچنین هوآوی تکنولوژی کلید دیجیتالی و هوشمند خودرو را نیز ارائه داده بود.

هوآوی سال گذشته مصمم بر تاسیس یک واحد تجاری مجزا برای فعالیت در حوزه خودروهای هوشمند بود و به‌گفته هوآوی، این شرکت قصد دارد به یک تامین‌کننده بزرگ قطعات ICT خودرو تبدیل شود.

به‌گفته زوژیجون، یکی از مدیران هوآوی این شرکت قصد ساخت یک پلت‌فرم کابین هوشمند مبتنی بر چیپ Kirin را دارد. حتی یک سیستم‌عامل به‌نام هارمونی در این پلت‌فرم استفاده خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.