jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۲۸۸   ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۰

شرکت انگلیسی آسترازنسا امروز اعلام کرد واکسن ساخته شده توسط این شرکت حدود 90 درصد بدون هیچ اثرات جانبی موثر واقع شده است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، شرکت انگلیسی آسترازنسا امروز اعلام کرد واکسن ساخته شده توسط این شرکت حدود 90 درصد بدون هیچ اثرات جانبی موثر واقع شده است.

این واکسن یک ابزار مهم دیگر در اختیار گذاشت تا همه گیری ویروس کرونا را متوقف شود.

بر اساس آخرین مراحل آزمایش در انگلیس و برزیل، این واکسن که توسط دانشگاه آکسفورد توسعه یافته، زمانی که به صورت نیم «دوز» و پس از آن «دوز» کامل با فاصله حداقل یک ماه تجویز شد، در جلوگیری از ابتلا به کرونا 90 درصد موثر بوده است.

بر اساس این گزارش، هیچ رویداد ایمنی جدی مربوط به واکسن تأیید نشده است و در هر دو نوع ترزیق به خوبی تحمل شده است.

پام چنگ، مدیر اجرایی این شرکت گفت: «آسترازنسا» تا پایان امسال، 200 میلیون دُز تولید خواهد کرد و 700 میلیون دُز نیز تا پایان سه ماهه 2021 واکسن آماده خواهد کرد.

پیش از این هم، واکسن های شرکت آمریکایی فایرز با همکاری شرکت آلمانی بایون تک و شرکت مدرنا به ترتیب با درصد 90 و 94.5 درصد در جلوگیری به کرونا موثر واقع شده بودند.

کشورهای چین و روسیه قبلا واکسیناسیون را آغاز کرده اند. روس ها به «Sputnik-V» برای مصرف داخلی در ماه آگوست مجوز دادند. این کشور در 11 نوامبر اعلام کرد این واکسن 92 درصد اثربخشی داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.