jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۱۶۹ ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۴

واکسن آکسفورد بعد از ماه ها هنوز نتوانسته وارد مرحله نهایی شود و بریتانیا به جای واکسن ساخت همین کشور به دنبال استفاده از واکسن های آمریکایی است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از گاردین؛ با این وجود محققان انگلیسی هنوز امید زیادی  به واکسن آکسفورد دارند؛ واکسنی که قرار است از سوی شرکت آسترازنیکا به مرحله تولید انبوه برسد البته به این شرط که به مرحله تایید نهایی برسد.

این واکسن به میزان 70.4 درصد از ابتلای افراد به کرونا جلوگیری می کند؛ یعنی حدود 20 درصد کمتر از اثربخشی واکسن هایی نظیر مدرنا، فایزر و بایونتک.

خود محققان آکسفورد مدعی هستند که این واکسن در گروه های سنی مختلف تاثیر زیادی دارد.

در رابطه با اثرگذاری این واکسن از منابع مختلف اخبار مختلفی به گوش می رسد و میزان این اثر گذاری از 62 تا 90 درصد در گروه های سنی مختلف تخمین زده شده است.

واکسن کرونای آمریکایی ها در این مرحله قرا ردارد که کمتر از یک ماه دیگر مردم این کشور واکسیناسیون شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش