jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۰۸۶ ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۲:۲۶

اگر در زمستان به گلودرد و سرفه مبتلا می شوید، یک قاشق غذا خوری عسل بخورید تا بهتر شوید.

به گزارش جام جم آنلاین، محققان در مقاله‌ای در نشریه پزشکی انگلیس BMJ اعلام کردند این کار ممکن است حتی علائم عفونت را در بخش بالایی دستگاه تنفسی شما رفع کند.
عفونت‌های قسمت بالایی دستگاه تنفسی همچون سرماخوردگی معمولا بیماری‌های ویروسی هستند که بر بینی، گلو، حنجره و راه‌های هوایی منتهی به ریه تاثیر می‌گذارند.
علائم بیماری شامل گرفتگی بینی، پری بینی، گلودرد و سرفه است.
محققان با بررسی ۱۴ مورد مطالعه که بر روی بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر مبتلا به عفونت دستگاه تنفسی فوقانی انجام گرفته بود تاثیر استفاده از عسل یا دارو‌های معمول همچون آنتی هیستامین ها، اکسپکتورانت ها، مهار کننده‌های سرفه و مسکن‌ها را در آن‌ها مورد بررسی قرار دادند.
یافته‌های محققان نشان داد عسل را نمی‌توان به عنوان یک روش درمانی مورد تایید قرار داد، ولی به علت خواص ضد میکروبی عسل، می‌توان از آن به عنوان روشی موثر برای کاهش علائم بیماری در بزرگسالان (و نه کودکان و نوجوانان) استفاده کرد.
دانشمندان می‌گویند در واقع عسل، در کنار داروها، ترکیبی موثر برای رفع علائم سرماخوردگی‌های دوره سرما محسوب می‌شود.
 
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش