jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۸۹۰۳۴   ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۳۱

لوسیانو پریرا با گلی که وارد دروازه استقلال کرد، در کنار ادینیو گلزن ترین خارجی تاریخ لیگ برتر شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ورزش سه، فولاد در روزی که شیمبا بر روی هر دو گلش نقش داشت، از شکست یک پیروزی ساخت و توانست بازی یک بر صفر باخته را در برابر استقلال با پیروزی 2 بر یک عوض کند.


چهره ویژه این دیدار، کسی نبود جز لوسیانو پریرا مندز ملقب به شیمبا، مهاجم برزیلی فولاد بود که در سن 37 سالگی توانست با خطایی که از باقری گرفت، هم گل تساوی تیمش را زمینه سازی و هم گل دوم و برتری تیمش را به ثمر برساند.

 

پریرا با گلی که وارد دروازه استقلال کرد، هشتاد و دومین گل خودش در لیگ برتر را به ثمر رساند و به صورت مشترک با ادینیو مهاجم سابق تراکتور و مس کرمان، عنوان گلزن‌ ترین بازیکن خارجی تاریخ لیگ برتر را به خود اختصاص داد.

 

  گلزن ترین بازیکن خارجی تاریخ لیگ برتر ایران


شیمبا در سال 91 از تیم اتلتیکو لیننسه به فولاد خوزستان پیوست. او طی 2 فصل حضور در فولاد 21 گل برای این تیم به ثمر رساند که در فصل دوم با فولاد به عنوان قهرمانی لیگ برتر رسید.


شیمبا سپس راهی سپاهان شد و 16 گل برای اصفهانی ها به ثمر رساند. او با سپاهان نیز به مقام قهرمانی لیگ برتر رسید. پریرا 10 گل برای گسترش فولاد، 11 گل برای صنعت نفت و 23 گل نیز برای فولاد به ثمر رسانده بود. 


او که پیش از دیدار با استقلال در کنار نکونام آخرین توصیه هایش را از سرمربی تیمش می شنید، بیست و پنجمین گلش برای فولاد و هشتاد و دومین گلش را در تاریخ لیگ برتر به ثمر رساند تا در کنار ادینیو عنوان گلزن‌ ترین بازیکن خارجی تاریخ لیگ برتر را کسب کند.


نکونام به لطف درخشش این پیرمرد 37 ساله توانست یک پیروزی شیرین را کسب کند تا بار دیگر در اهواز از سد استقلال گذشته باشد. کاری که ظاهرا آن را خوب یاد گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر