jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۶۴۵۶ ۲۱ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۲:۴۵

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان در شبانه روز اخیر باز هم آنچنان جهش یافت که به سرعت به مرز 52 میلیون نفر نزدیک می شود.

به گزارش جام جم آنلاین ، تا این لحظه تعداد کل مبتلایان به کرونا در سراسر جهان 51 میلیون و 861 هزار و 437 نفر اعلام شده است. البته از این تعداد 36 میلیون و 428 هزار و 38 نفر معادل 97 درصد از کل مبتلایان بهبودی خود را به دست آورده اند. یک میلیون و 280 هزار و 549 نفر معادل سه درصد از کل مبتلایان نیز از ابتدای پاندمی کرونا تا اکنون جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند. یعنی 3 درصد از کل مبتلایان.

در حال 14 میلیون و 152 هزار و 850 بیمار فعال در سراسر جهان وجود دارد، این افراد علائم را نشان می دهند و تحت درمان قرار دارند. از این تعداد حال 14 میلیون و 57 هزار و 881 نفر خوب است اما حال 94 هزار و 969 نفر وخیم گزارش شده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا که مرکز جهانی کرونا به شمار می رود به عدد 10 میلیون و 568 هزار و 714 تن رسیده است. 245 هزار و 943 تن هم در این کشور به دلیل ابتلا به طیف شدید کرونا جان خود را از دست داده اند.

هند و برزیل بعد از آمریکا بیشترین تعداد مبتلا در جهان را دارند.

در 24 ساعت اخیر تست کرونای بیش از 64 هزار و 290 نفر مثبت اعلام شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش