jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۸۵۸۱۹   ۱۸ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۶:۱۰

کتاب صوتی « رفیق خوشبخت ما» بر اساس زندگی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در رادیو نمایش تولید شد.

کتاب صوتی زندگینامه سردار سلیمانی تولید شد/ پخش از رادیو نمایش

 

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از فارس، اشرف السادات اشرف نژاد تهیه کننده این مجموعه صوتی گفت: « رفیق خوشبخت ما» بر اساس داستان ها و روایت های پراکنده از زندگی شخصی، سیاسی حاج قاسم سلیمانی  توسط سید عبدالمجید کریمی گرد آوری شده است که هر قسمت آن داستان و روایتی جداگانه دارد.

کتاب صوتی زندگینامه سردار سلیمانی تولید شد/ پخش از رادیو نمایش

وی افزود: کتاب رفیق خوشبخت ما دارای یک مقدمه و هشت باب است.
مقدمه: سخن ناشر، مکتب حاج قاسم، خلاصه ای از زندگی نامۀ سردار، سردار راه قدس، آخرین میخ بر تابوت داعش، مرد روزهای سخت.

باب اول: باب اول این کتاب با عنوان طلب مشخص شده است. عناوین دیگر این باب عبارت است از: سخنرانی که جرقۀ حاج قاسم را زد، تشکیل گردان وسط عروسی، آستین کوتاه!، شست وشوی سرویس بهداشتی، اولین سِمت حاجی در سپاه، نذر جالب حاج قاسم سلیمانی، خدا خدا کنید سرهنگ بزند توی گوش شما، گزارش یک آدمربایی، حضرت زهرا (س) در جنگ 33 روزه.

باب دوم: عشق، عنوان بای دوم این کتاب است. عناوین دیگر این باب عبارت است از: این بار حاج قاسم عکاس بود، برادری که جا ماند، مرام شیعه، الان کت وشلوار به تن دارم!، این طوری ب یحساب می شویم.

باب سوم: باب سوم این کتاب با عنوان معرفت مشخص شده است. عناوین دیگر این باب: یک بلوک تا شهادت، دکمۀ کت قاجار، حسین پسر غلامحسین این را می گوید، حلال کنید!، توصیۀ حاج قاسم به ازدواج مجدد همسر شهدا، سپاه بهشت است.

باب چهارم: استغنا، عنوان باب دیگر از این کتاب است. عناوین دیگر عبارت است از: شهیدی که همسرش واسطۀ شهادتش شد، دعایی که از زبان یک مادر شهید مستجاب شد، بوسیدن پای مادر، درس تواضع، مادری که خودش قبر کَند، واکنش حاج قاسم به بازرسی قبل سخنرانی، آیت الله العظمی خامنه ای، سرآمد همۀ روحانیون.

باب پنجم: باب دیگر از این کتاب با عنوان توحید مشخص شده است. عناوین دیگر این باب عبارت است از: ما ملت امام حسینیم، نماز وسط کاخ کرملین، مهم ترین چیزی که باید ترویج کنیم، حساسیت وسط جنگ شهری، دیدار پدر و دختر در منزل شهید، خودش را نمی دید، رفتار حاج قاسم هنگام سیل و زلزله، زرنگ یعنی، حسین پسر غلامحسین، بهشتیانی که بهشت مشتاق دیدارشان است، تن هایی که با حاجی تنها نبودند.

باب ششم: حیرت، عنوان باب ششم این کتاب است. عناوین دیگر این بخش: اگر ماشین نفرستید، خودم می آیم، دخترانی به نام شهدا، آخرین عکس یادگاری، وقتی ورق برگشت، بزرگی بدون مرز، وقتی شهید سلیمانی نتوانست مانع شهادت فرمانده گردان شود، حس سیدحسن نصرالله دربارۀ حاج قاسم.

باب هفتم: فقر و غنا، عنوان باب دیگری از این کتاب است. عناوین دیگر این باب عبارت است از: حق انگشتر را ادا کنید، هجرت شهدا قبل از شهادت، آب دادن به اسرا، حفظ کردن قرآن روی صندلی عقب، رزمنده ای که برای غبارروبی ضریح رفت، درخواست حاج قاسم از خادم الرضا.
باب هشتم: آخرین باب این کتاب با عنوان شهادت مشخص شده است. عناوین این باب عبارت است از: شرط شهیدبودن چیست؟، آخرین جلسه با مدافعان حرم، آخرین دیدار حاج قاسم با سیدحسن نصرالله، آخرین دست نوشتۀ حاج قاسم دو ساعت قبل از شهادت، نامۀ حاج قاسم به رفیقش، چراغ راه مکتب سلیمانی.

اشرف نژاد در ادامه گفت:  برخی از این روایت ها از زبان شهدای مختلفی روایت می شود که در آن دوران از ایشان خاطراتی داشته اند اما اکنون همه آنها به شهادت رسیده اند.

این تهیه کننده رادیویی در پایان گفت : این مجموعه در چهل قسمت به صورت کتاب صوتی توسط احمدگنجی خوانش شده است که به زودی از رادیو نمایش پخش می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها