jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۲۸۶۹ ۰۵ آبان ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۱

این نظرسنجی مبتنی بر هوش مصنوعی پیش‌بینی کرده است که ترامپ در انتخابات پیش روی آمریکا شانس بسیار کمی برای پیروزی دارد.

به گزارش جام جم آنلاین یک مرکز نظرسنجی مبتنی بر هوش مصنوعی در کانادا با نام Polly Pollster به پیش بینی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخته است. این مرکز نظرسنجی سال گذشته توانسته بود پیروزی حزب لیبرال در انتخابات پارلمانی کانادا را پیش‌بینی کند.

طرز کار این نظرسنجی بدین صورت است که با بررسی رفتارها و احساسات کاربران در فضای آنلاین پیش بینی می کند که در فضای حقیقی چگونه رای می‌دهند.

این نظرسنجی مبتنی بر هوش مصنوعی پیش‌بینی کرده است که ترامپ در انتخابات پیش روی آمریکا شانس بسیار کمی برای پیروزی دارد.

در واقع پیش بینی این مرکز نظرسنجی هوش مصنوعی تا حدودی نیز درست است چرا که تنها امید ترامپ برای پیروزی در انتخابات پیش رو به درمان و یا واکسنی موثر برای کرونا است.

مدیر مرکز نظرسنجی می گوید: «شانس پیروزی ترامپ بسیار کمتر از بایدن است و تنها چیزی که طبق تحقیقات ما پس از دو مناظره ریاست جمهوری، ممکن است شانس ترامپ را افزایش دهد پیدا کردن واکسنی موثر و یا درمانی کارآمد برای کرونا است.»

این نظرسنجی برخلاف دیگر نظرسنجی های سنتی فقط بر روی شبکه‌های اجتماعی متمرکز است و مطابق با گفته مدیر عامل آن در این مورد ۳۰۰ هزار آمریکایی مورد بررسی قرار گرفتند تا تغییر نظرات آنها پیرامون انتخابات و عوامل موثر بر شکل گیری نظر آنها روشن شود. در این روش میزان حضور کاربران، پست هایی که می‌خوانند و یا پست هایی که منتشر می‌کنند مورد بررسی قرار می‌گیرد و البته این کاربران خبر ندارند که جزئی از یک نظرسنجی هستند.

تا دو هفته پیش شانس پیروزی بایدن ۱۰ درصد بیشتر از ترامپ بود و پیش از آن چند هفته متمادی این عدد ۷ بود.

در انتخابات ۲۰۱۶ هیلاری‌کلینتون حدود ۶ درصد بیشتر از ترامپ در نظرسنجی‌ها رای داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
دلتو صابون نزن . عمو ترامپ برنده است !!
۰
۱

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر