jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۲۷۹۵ ۰۴ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۴:۲۹

سازمان‌ جهانی بهداشت هشدار داد؛

شیوع تصاعدی کرونا در اروپا و آمریکا

با افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا، سازمان جهانی بهداشت درباره رشد تصاعدی و وضعیت وخیم این بیماری در اروپا و آمریکا هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، با افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا، سازمان جهانی بهداشت درباره رشد تصاعدی و وضعیت وخیم این بیماری در اروپا و آمریکا و شیوع گسترده کرونا در این مناطق در فصل‌های سرد سال هشدار داد.

«تدروس ادهانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، در یک کنفرانس خبری گفت که «هیچ نشانه‌ای از کاهش همه‌گیری ویروس کرونا» نداریم و مردم باید زندگی خود را با وضعیت جدید وفق دهند.

او با تاکید بر این که ماه‌های سختی در پیش است، درباره فروپاشی سیستم بهداشت و درمان در برخی کشورها هشدار داد.

در همین حال، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، نیز از احتمال افزایش محدودیت‌ها در این کشور خبر داده و گفته است روند مقابله با کرونا در بهترین حالت تا تابستان سال ۲۰۲۱ ادامه دارد.

دولت فرانسه روز جمعه، دوم آبان، اعلام کرد که ۴۶ میلیون فرانسوی در ۳۸ منطقه این کشور به مدت ۶ هفته مشمول منع آمد و شد شبانه هستند.

آمار ابتلای روزانه به کرونا در این کشور به بیش از ۴۱ هزار نفر رسیده است.

در آلمان هم آمار ابتلای روزانه به بیش از ۱۴ هزار نفر رسیده است و رئیس اتحادیه صنایع آلمان با اشاره به پیامدهای وخیم این بیماری بر صنعت این کشور، درباره اعمال محدودیت‌های بیشتر هشدار داده است.

در لهستان نیز رسانه‌ها گزارش داده‌اند که آندژی دودا، رئیس جمهور این کشور به کرونا مبتلا شده، ولی «حال عمومی او خوب است».

وضعیت شیوع کرونا در کشورهای جمهوری چک، بلژیک، ایتالیا و اسپانیا نیز به مرز هشدار رسیده است و این کشورها تلاش کرده‌اند با اعمال محدودیت‌های متعددی مانند اجباری کردن ماسک، تعطیلی کلوپ های شبانه و رستوران‌ها، قرنطینه برخی شهرها و ممنوعیت سفرهای غیرضروری از وخیم شدن وضعیت جلوگیری کنند.

در جمهوری چک آمار مبتلایان در روزهای اخیر به بیش از ۱۵ هزار نفر در طول ۲۴ ساعت رسید که این میزان در کل ماه‌های بحران شیوع کرونا در این کشور و در اروپا بی‌سابقه بود.

در کشورهای اروپایی مجموع تعداد مبتلایان به بیش از ۸ میلیون نفر رسیده که از این تعداد حدود ۲۶۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

کد خبر 5055828

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر