jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۱۲۰۷ ۲۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۲۰:۳۱

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاکدشت:

آتش سوزی در مراتع پاکدشت مهار شد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاکدشت گفت: با تلاش عوامل منابع طبیعی و دامداران منطقه، آتش‌سوزی در ۴ هکتار از اراضی مرتعی پاکدشت مهار شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی گلستانی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: عوامل منابع طبیعی شهرستان پاکدشت با استفاده از منابع محلی، از وقوع آتش‌سوزی در اراضی مرتعی منطقه موسوم به " کولیَک" در مرز بین استان‌های تهران و سمنان در حوزه شهرستان گرمسار مطلع شده و بلافاصله به محل وقوع آتش‌سوزی اعزام شدند.
آتش سوزی در مراتع پاکدشت مهار شد
وی افزود: با توجه به وسعت منطقه، صعب العبور بودن مسیر دسترسی و سرعت انتقال آتش، امکان حضور خودروهای آتش نشانی در این مکان میسر نبود و عوامل منابع طبیعی پای پیاده به محل آتش‌سوزی اعزام شده و با دست خالی و با کمک بهره برداران مرتع کولیک و دامداران روستای چنداب نسبت به اطفای حریق اقدام کردند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاکدشت اظهارداشت: خشک بودن علوفه و وزش باد، سرعت انتقال آتش در مراتع را بالا می‌برد که این امر باعث شد تا وجود تلاش چند ساعته نیروها، حدود ۴ هکتار از اراضی مرتعی در آتش بسوزد.

گلستانی افزود: بارش‌های بسیارمناسب اوایل فصل اراضی مرتعی پاکدشت را مملو از علوفه‌ کرده که یک بی احتیاطی می‌تواند سبب وقوع آتش‌سوزی در این اراضی شود.

وی گفت: شهرستان پاکدشت ۳۲ هزار هکتار اراضی مرتعی دارند که همه ساله از اوایل آذرماه عشایر دارای پروانه بهره‌برداری برای چرای دام وارد مرتع شده و تا اردیبهشت ماه در این اراضی باقی می‌مانند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر