jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۸۹۸۲ ۱۶ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۴

به‌رغم جولان کرونا در کاخ سفید؛

واشنگتن: نگران وخیم شدن کووید ۱۹ در ایران هستیم!

ترامپ تصویب بسته حمایت اقتصادی از مردم آمریکا در دوره شیوع کرونا را به بعد از انتخابات موکول کرد اما در اقدامی فریبکارانه، برای مردم ایران که از قضا تحریمشان کرده، ابراز نگرانی می‌کند!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، «مورگان اورتگاس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیامی توئیتری که به زبان فارسی منتشر شد؛ درباره وضعیت کرونا در ایران ابراز نگرانی کرد و مدعی شد: ایالات متحده از وخیم‌تر شدن وضعیت کووید ۱۹ در ایران نگران است و پیشنهاد کمک خود را که برای اولین بار در ماه فوریه ارائه شد؛ تکرار می‌کند.
 
 سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی این ادعای به ظاهر خیرخواهانه را مطرح می‌کند که کاخ سفید این روزها به خانه ارواح تبدیل شده و از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور گرفته تا همسر، مشاوران و سخنگوی مطبوعاتی وی، همه به دلیل بی‌اعتقادی به پروتکل‌های بهداشتی و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، به کووید ۱۹ مبتلا هستند.
 
این در حالی است که ۲۱۰ هزار نفر از مردم آمریکا به دلیل سوء‌مدیریت دولت واشنگتن جان خود را از دست داده‌اند. همزمان، ترامپ که نمی‌خواهد حزب دموکرات آمریکا دستاورهای مقابله با کرونا را به نام خود ثبت کند؛ از توقف مذاکره با آنها درباب بسته حمایت اقتصادی در دوره شیوع کرونا خبر داده و می‌گوید: به محض آنکه در انتخابات پیروز شدم این کار را در اولویت قرار می‌دهم.
 
اکنون، مردی که رفاه مردم کشورش را فدای دعواهای حزبی و اهداف انتخاباتی می‌کند؛ نگران حال مردم ایران شده و البته لازم نیست یادآوری کنیم او همان کسی است که علیه ایران کارزار فشار حداکثری راه انداخته و با اعمال تحریم‌های غیرانسانی، روند مبارزه با کرونا را برایشان دشوار کرده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر