jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۷۸۸۷۸ ۱۵ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۲۷

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت خبر داد؛

دستگیری سارقی با ۵۰ فقره سرقت در تهران

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقِ کیف قاپی که در محدوده مرکز و شمال تهران اقدام به ۵۰ فقره سرقت کرده بود، خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال اظهارکرد: به دنبال وقوع چند فقره کیف قاپی در سطح حوزه استحفاظی سرکلانتری سوم موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت قرار گرفت. در بررسی های انجام شده مشخص شد، سارق با یک دستگاه موتورسیکلت پالس مشکی رنگ به تنهایی در سطح شهر و در کوچه های خلوت و تاریک به شیوه قاپ زنی اقدام به سرقت کیف شهروندان می کند.

وی در ادامه گفت: در میانه رسیدگی به پرونده های سی ام شهریور یکی از شکات که از وی نیز به شیوه کیف قاپی، سرقت شده بود، سارق را در حوالی پمب بنزین سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت و مشغول سوخت گیری مشاهده می کند و به سرعت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس می گیرد. با حضور ماموران گشت کلانتری ۱۰۷ فلسطین متهم که قصد فرار داشته است، دستگیر و به همراه موتورسیکلت به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل می شود.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت افزود: در تحقیقات اولیه فرد دستگیر شده خود را «شریف» از اتباع خارجی معرفی کرد و منکر هرگونه سرقت کیف قاپی شد که کارآگاهان از شاکیان دیگر برای شناسایی و مواجهه حضوری با متهم دعوت کردند و ۲۰ نفر از آنان موفق به شناسایی متهم به عنوان سارق خود شدند.

به گفته دستخال، هنگامی که متهم با قاطعیت با شاکیان و قرائن موجود مواجه شد به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب ۵۰ فقره سرقتِ قاپ زنی در سطح شهر معترف شد و گفت که گوشی ها را به شخصی به نام «سیروس» می فروخته و از مجموع سرقت ها حدود ۳۰۰ میلیون تومان به دست آورده است.

 رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت: متهم پس از قبول جرم خود به دستور بازپرس شعبه شانزدهم دادسرای ناحیه ۶ تهران با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد و تلاش کارآگاهان برای شناسایی سایر مالباختگان و دستگیری مالخر پرونده ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر