jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۸۳۳۸   ۱۳ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۴۵

عضو کمیسیون بهداشت در گفتگو با جام جم آنلاین:

واکسن کرونا شاید 6ماه دیگر به ایران برسد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:جمهوری اسلامی ایران از کشوری واکسن کرونا را تهیه خواهد کرد که به تایید سازمان بهداشت جهانی رسیده باشد.

سیدمرتضی خاتمی نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جام جم آنلاین با اشاره به اینکه مهم نیست واکسن کرونا تولید کدام کشور باشد افزود:واکسنی مورد تایید مقامات بهداشتی کشور است که تمام مراحل کار آزمایی خود را طی کرده و به نتیجه رسیده باشد لذا باید نظارت های بین المللی بهداشتی روی این واکسن اتفاق بیافتد تا سپس اقدام به تهیه آن صورت گیرد.
 
وی در خصوص پروتکل های ایران برای خرید واکسن کرونا گفت:ممکن است واکسن مورد نیاز کشور از چندین منبع تهیه شود اما مهم این است که از تایید بین المللی برخوردار باشد و هر اقدامی در کشور منطبق با پروتکل های بین المللی خواهد بود.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد زمان احتمالی رسیدن واکسن به کشور گفت:کشورهای مختلف گزارشات متعددی در این زمینه ارائه کرده اند لذا با اتکا به این اطلاعات می توانیم امیدوار باشیم بین 6 ماه تا یکسال آینده این واکسن به ایران برسد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش