jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۴۵۵   ۱۶ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۰:۲۰

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا مطرح کرد:

علت توقف شماره گذاری خودرو‌های یورو ۴

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: خودرو‌های غیر دیزلی از ابتدای سال ۹۹ فقط در صورت داشتن استاندارد یورو ۵ یا بالاتر شماره گذاری می‌شوند.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ زارع معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا در خصوص علت پلاک نشدن برخی خودرو‌های خارجی گفت: یکی از پیش شرط‌های شماره گذاری، ارائه تائیدیه زیست محیطی از سازمان حفاظت از محیط زیست است که تاکنون برای این خودرو‌ها هیچ مجوزی از سازمان حفاظت از محیط زیست صادر نشده است و هیچ گونه مدرکی هم در این رابطه از طرف وزارت صمت و یا خودروساز به پلیس راهور ناجار ارسال نشده است.

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا تصریح کرد: برابر قانون پس از اخذ تائیدیه‌های زیست محیطی و ایمنی از سازمان ملی استاندارد شماره گذاری امکان پذیر است.

او افزود: از طرف وزارت صمت و شرکت سازنده موضوع پیگیری شده و برابر اطلاعات واصله سازمان محیط زیست اعلام کرده که آئین نامه اجرایی قانون هوای پاک، خودرو‌های غیر دیزلی از اول سال ۹۹ باید یورو ۵ باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها