Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۴۵۵ ۱۶ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۰:۲۰

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا مطرح کرد:

علت توقف شماره گذاری خودرو‌های یورو ۴

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: خودرو‌های غیر دیزلی از ابتدای سال ۹۹ فقط در صورت داشتن استاندارد یورو ۵ یا بالاتر شماره گذاری می‌شوند.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ زارع معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا در خصوص علت پلاک نشدن برخی خودرو‌های خارجی گفت: یکی از پیش شرط‌های شماره گذاری، ارائه تائیدیه زیست محیطی از سازمان حفاظت از محیط زیست است که تاکنون برای این خودرو‌ها هیچ مجوزی از سازمان حفاظت از محیط زیست صادر نشده است و هیچ گونه مدرکی هم در این رابطه از طرف وزارت صمت و یا خودروساز به پلیس راهور ناجار ارسال نشده است.

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا تصریح کرد: برابر قانون پس از اخذ تائیدیه‌های زیست محیطی و ایمنی از سازمان ملی استاندارد شماره گذاری امکان پذیر است.

او افزود: از طرف وزارت صمت و شرکت سازنده موضوع پیگیری شده و برابر اطلاعات واصله سازمان محیط زیست اعلام کرده که آئین نامه اجرایی قانون هوای پاک، خودرو‌های غیر دیزلی از اول سال ۹۹ باید یورو ۵ باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر