jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۹۴۹ ۰۳ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۷:۴۲

نه تنها توالت های عمومی سطح شهر که سرویس های بهداشتی موجود در هواپیما می توانند کانونی برای ویروس کرونا باشند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از گاردین، بعد از اینکه یک زن 28 ساله کره ای پس از استفاده از سرویس بهداشتی موجود در هواپیما آلوده به ویروس کرونا شد کارشناسان به مسافران هشدار می دهند یا سفر نکنند یا به هیچ عنوان در هواپیماها وارد سرویس بهداشتی نشوند.

زمانی محرز شد این زن 28 ساله در سرویس بهداشتی هواپیما ویروس را گرفته که از آنجا نمونه برداری به عمل آمد و مشخص شد که علیرغم ضدعفونی شدن و نظافت دوباره یک مسافر آن را آلوده به ویروس کرده است.

سرویس های بهداشتی وقتی به شدت خطرناک هستند که فرد به محض وارد شدن به آنها ماسک خود را برمی دارد که صد درصد اشتباه است. سرویس های بهداشتی موجود در هواپیما کمتر مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین وقتی فرد آلوده به ویروس به آن داخل و خارج می شود از خود ویروسی به جای می گذارد که به دلیل بسته بودن محیط این سرویس بهداشتی در فضا باقی می ماند.

با وجود تاکید فراوان بر مسافرت نرفتن افراد زیادی مجبورند سفر کنند و در این بیان افراد زیادی هستند که با وجود آلوده بودن به ویروس هیچ علامتی از خود نشان نمی دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش