jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۵۰۷   ۰۵ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۶:۵۳

ربات های مخصوص تست کرونا هم وارد عرصه شدند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل،  مهندسان یک بازوی روباتیک را برای انجام آزمایشات سواب بینی ساخته اند تا بتوانند انتقال ویروس کرونا از بیمار به پزشک و یا شخص تست گیرنده را محدود کنند.

این فناوری که توسط کمپانی مستقر در تایوان به نام «برین ناوی» طراحی شده از سیستم جراحی مغز اتوپیلوت به همراه تشخیص چهره و تصویربرداری سه بعدی استفاده می کند.

افراد یک کلیپ را روی بینی خود قرار می دهند تا دستگاه بتواند نقاط خاصی را پیدا کند. فرد سر خود را در یک بریس فلزی قرار دهد تا صورت خود را در حین آزمایش سواب بینی صاف نگه دارد.

این ربات برای جمع آوری نمونه ها ، یک سواب بلند را درون بینی قرار می دهد و سپس نمونه را در یک لوله آزمایش قرار می دهد.

شرکت «برین ناوی»  ادعا می کند که دستگاه در طی 5 دقیقه تست را انجام می دهد. همین تست توسط انسان در 15 دقیقه انجام می شود.

هم اکنون بیش از 23 میلیون و 800 هزار نفر در سراسر جهان مبتلا به کرونا شده اند.

تست کرونا به وسیله ربات (تصاویر)

 

تست کرونا به وسیله ربات (تصاویر)

 

تست کرونا به وسیله ربات (تصاویر)

 

تست کرونا به وسیله ربات (تصاویر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو