jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۳۱۶   ۲۰ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۰:۴۹

معاون وزير اقتصاد گفت: از امروز مردم می توانند سهام عدالت خود را در بانك ها وثیقه بگذارند و وامي با نرخ ١٨ درصد دريافت كنند.

مردم مي توانند با سهام عدالت خود وام بگيرند

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از شبکه رادیویی ایران، عباس معمارنژاد معاون وزير اقتصاد در گفت و گو با برنامه « سلام صبح بخير »راديو ايران اظهار كرد: وزارت اقتصاد برای اینکه به دارندگان سهام عدالت کمک كند چند راهکار در نظر گرفته كه اولين ان اين است كه بانک ها به وكالت از مردم، مي توانند سهام را در بورس بفروشند.

او گفت: در طول این مدت مردم حدود ۶ هزار میلیارد تومان به بانک ها سهام اراعه کردند البته اخبار متفاوتی مطرح شده اما ما بانک ها را براي خريد سهام ممنوع كرديم و فقط می توانند به وکالت از مردم سهام ها در بانک ها بفروشند.

معمارنژاد تاكيد كرد: از امروز مردم می توانند سهام عدالت خود را در بانك ها وثیقه بگذارند و وامي با نرخ ١٨ درصد (٣ساله) دريافت كنند.

او اضافه كرد: درصد سود را نمی‌شود کم کرد، اما در حال حاضر به ۸۴ درصد پول در بانک‌ها، سود تعلق می‌گیرد.

معمارنژاد بيان كرد: بانک ملی به صورت الکترونیک و‌ دیگر بانک ها هم این خدمت را ارائه می کنند؛ همچنين سقف وام، ۵۰ درصد ارزش پول سهام (حدود ۱۰ میلیون) است.

«سلام صبح بخیر»به تهیه کنندگی آرمان ستوده و گویندگی سعید توکلی ساعت ۶:۴۵صبح از رادیو ایران پخش می شود


بیشتر بخوانید: نحوه مشاهده تعداد سهام فروخته شده سهام عدالت


 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها