jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۹۳۷ ۰۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۵

مطالعات دنباله دار نشان می دهد کودکان زیر پنج سال به اندازه بزرگسالان می توانند ویروس کرونا را به دیگران انتقال بدهند و فرضیه عدم انتقال ویروس از این کودکان به دلیل سن کم شان به هیچ عنوان صحیح نیست.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل ، کودکان به همان سادگی که بزرگسالان ویروس کرونا را به دیگران انتقال می دهند موجب انتقال ویروس می شوند و شاید اصلا نسبت به آنها ناقلان خطرناک تری باشند.

این تحقیقات حاکی از آن است که کودکان اگر به کرونا مبتلا شوند طیف بسیار خفیفی از بیماری را تجربه می کنند اما قسمت مهم تر این تحقیق حاکی از آن است که بینی کودکان به نسبت به یک بزرگسال 100 برابر بیشتر قابلیت حمل ویروس کرونا را دارد.

این تیم تحقیقاتی که پژوهش های خود را در بیمارستان کودکان شیکاگو انجام دادند بر این باورند که توانایی کودکان خردسال برای انتقال ویروس به دیگران هنوز تا حدودی ناشناخته است چرا که در چند ماه اخیر مدارس و مهدهای کودک بسته بوده اند و نمیتوان در اینباره نظر دقیقی داشت.

برای این مطالعه که نتایج آن در مجله JAMA Pediatrics منتشر شده سواب های نازوفارنکس کودکان جمع آوری شد. این سواب ها مربوط به 145 فرد بود که کرونایی خفیف را پشت سر گذاشته بودند. این افراد در سه رده سنی زیر 5 سال و بین 5 تا 17 سال بودند. دسته دیگری از سواب ها مربوط به بزرگسالان 17 تا 65 سال بود.

كودكان مهد كودك و سن كمتر از پنج، بار ويروسي بين 10 تا 100 برابر بيشتر در دستگاه تنفسي فوقاني خود داشتند.

دکتر تیلور هالد سارژنت از بیمارستان کودکان شیکاگو گفت: ما دریافتیم كه كودكان زیر 5 سال مبتلا به کرونا بیشتر از كودكان بزرگتر و بزرگسالان دارای ویروس بیشتر هستند و احتمالاً انتقال ویروس از آنها بیشتر است. این نتایج پیام واضحی را برای ما در رابطه با بازگشایی مدارس دارند. کودکان ناقلان خطرناک تری نسبت به بزرگسالان هستند.

محققان می گویند که این یافته ها نشان می دهد که کودکان به طور بالقوه می توانند عامل ویروس در جمعیت عمومی باشند.

هالد سارژنت گفت: مطالعه ما به اثبات نرسیده است كه كودكان خردسال کووید19 را به اندازه بزرگسالان پخش می كنند یا خیر اما این فرضیه امكانپذیر و محتمل است. ما باید در تلاش برای کاهش انتقال ، این مسئله را در نظر بگیریم.

اکنون محققان ابراز نگرانی می کنند که با توجه به فرضیه خطرناک تر بودن کودکان در زمینه انتقال ، بازگشایی مدارس و مهدهای کودک به همه گیری بیشتر ویروس کمک بیشتری کند.

کارشناسان بهداشت عمومی گفته اند که مدارس همچنان به صورت آنلاین باشند.

برخی از کشورها از جمله کره جنوبی پس از بازگشایی مجدد به دلیل عود مجدد شیوع کرونا مجبور شده اند مدارس را تعطیل کنند.

البته این تحقیقات به این مسئله بسیار مهم می پرسند که با توجه به قدرت بیشتر کودکان در انتقال ویروس کرونا هدف قرار دادن آنها در پروژه عظیم ساخت واکسن کرونا بسیار اهمیت دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش