jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۵۸۰   ۰۹ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۳

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: بخشی از جنگل‌ها و مراتع منطقه "گاچال" بخش طرهان از عصر چهارشنبه ( هشتم مرداد) طعمه حریق شده بود که با کمک نیروهای امدادی و مردم محلی آتش‌سوزی مهار شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی پازوکی با بیان اینکه آتش سوزی در جنگل ها و مراتع این منطقه امروز صبح مهار شد افزود: علت و وسعت آتش سوزی در دست بررسی است.
 
به گفته وی برای مهار این آتش سوزی فرماندار شهرستان کوهدشت درخواست بالگرد کرده بودند که به دلیل تاریکی شب انجام پرواز امکانپذیر نبود.
 
ماشاالله نعمتی فرماندار کوهدشت بامداد پنجشنبه به خبرنگاران اعلام کرد:بخش عظیمی از آتش خاموش شده، ولی شدت وزش باد و سخت گذر بودن منطقه مانع اطفا کامل آتش سوزی شده  به همین دلیل حریق به مناطق نزدیک روستاهای "کوشکی" و "دُم روستان" سرایت کرده است.
 
فرماندار کوهدشت با اشاره به اینکه کوهدشت ۱۲ درصد مساحت کل لرستان را شامل می‌شود، اظهار داشت: با توجه به گستردگی و سخت گذر بودن آتش‌سوزی در منطقه ، از مدیرکل منابع طبیعی لرستان درخواست اعزام نیرو و یک فروند بالگرد آب‌پاش کرده ایم.
 
به گفته وی در زمینه تجهیزات اطفای حریق در شهرستان کمبود وجود دارد لذا انتظار می رود با توجه به موقعیت توپوگرافی و پوشش جنگلی کوهدشت امکانات بیشتری به این شهرستان اختصاص یابد.
 
بر اساس آمار ۱۰ساله، شهرستان‌های خرم آباد، چگنی، کوهدشت، پلدختر و رومشکان از جمله شهرستان‌های بحرانی به‌شمار می‌روند وبا توجه به اینکه اکثر آتش سوزی ها در مناطق سخت گذر و دور افتاده به وقوع می‌پیوند، استقرار بالگرد یکی از نیازمندی‌های اصلی منابع طبیعی در استان است.
 
سالانه ۲ هزار هکتار از جنگل های لرستان در آتش می سوزد  که ۹۸ درصد علت آتش‌سوزی‌ جنگل‌های لرستان به دلیل عامل انسانی بوده است.
 
۱۵۰ منطقه بحرانی حریق با مساحت ۶۱۷ هزار و ۸۰۱ هکتار در جنگل‌های لرستان شناسایی شناسایی شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها