jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۱۲۴۹ ۲۳ تير ۱۳۹۹  |  ۲۰:۲۲

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور:

کنکور سراسری در ۱۴ کشور برگزار می‌شود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره جزئیات برگزاری کنکور سراسری در کشور‌های خارجی با توجه به شیوع کرونا و محدودیت‌های تردد، توضیحاتی داد.

به گزارش جام جم آنلاین، ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت برگزاری کنکور سراسری در کشور‌های خارجی با توجه به شیوع کرونا و محدودیت‌های تردد اظهار کرد: کنکور را کشور‌هایی همچون ترکیه و چین برگزار کرده‌اند و دو کشور ژاپن و کره هم برنامه برگزاری کنکور دارند.

رئیس سازمان سنجش گفت: کنکور سراسری در ۱۴ کشور خارجی در موعد مقرر برگزار می‌شود و تفاوتی در برگزاری این آزمون در داخل و خارج از کشور وجود ندارد.

خدایی افزود: این کنکور‌ها معمولا در مدارس ایرانی خارج از کشور برگزار می‌‌شود. مسئله این است که خیلی زود وارد فرآیند اجرایی کنکور شدیم در چند وقت گذشته مرز‌ها و خطوط هوایی بسته بود و مسافرتی انجام نمی ‌شد.

رئیس سازمان سنجش ادامه داد: بحث برگزاری در این کشور‌ها باید به گونه‌ای باشد که بتوانیم سوالات را ارسال کنیم. با این وجود برآورد ما این است که تا زمان برگزاری کنکور سراسری، مشکلی در این کشور‌ها وجود نداشته باشد اما این کشور‌ها تاکنون محدودیتی را به سازمان اعلام نکرده اند.

وی تصریح کرد: اسامی کشور‌هایی که کنکور سراسری ۹۹ در آن‌ها برگزار می‌شود، پیش تر اعلام شده است تا این افراد برنامه ‌ریزی لازم را برای حضور در یکی از این کشور‌ها یا در داخل کشور داشته باشند.

خدایی درباره دلیل کم شدن حوزه‌های امتحانی کنکور سراسری ۹۹ در خارج از کشور گفت: علت کم شدن حوزه‌ های امتحانی کنکور در خارج از کشور، بحث های اجرایی است. برای مثال در بعضی از کشور‌ها مثل انگلیس و کانادا اصلاً امکان پذیر نبود که کنکور برگزار شود و حفاظت سوالات آزمون سازمان سنجش خدشه‌ دار می‌شد. همچنین گرفتن ویزا برای نمایندگان سازمان سخت است و بالا رفتن هزینه‌ ها نیز یکی دیگر از دلایل بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

پیام امید برای پرستاران

پیام امید برای پرستاران

دیروز در روز پرستار، افراد زیادی به ما تبریک گفتند، اما یک تبریک بیشتر از همه باعث خوشحالی جامعه پرستاری شد؛ پیام تبریک رهبر معظم انقلاب که به جامعه پرستاری امیدی دوباره داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر