تنها طی ۲۴ ساعت ارزش سهام تسلا بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.
کد خبر: ۱۲۷۱۱۲۴
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، مدیرعامل خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس با پشت سر گذاشتن وارن بافت به هفتمین فرد ثروتمند جهان تبدیل شد. تا پایان معاملات هفتگی بورس نیویورک، ثروت الون ماسک به لطف افزایش ۱۰.۸ درصدی ارزش سهام گروه تسلا با ۶.۰۷ میلیارد دلار افزایش همراه شد تا وی جای وارن بافت را که پیش از آن ۲.۹ میلیارد دلار از سهام خود در گروه برکشایر را واگذار کرده بود، بگیرد. 
 
از زمان افزایش سریع میزان فروش خودروهای تسلا به ویژه مدل تسلا ۳، ارزش سهام گروه تسلا در طول یک سال اخیر حدود ۵۰۰ درصد افزایش یافته است. انتظار می رود تسلا موفق شده باشد با وجود شیوع کرونا و کاهش تقاضای جهانی، سودآوری این شرکت در چهارمین فصل متوالی مثبت باشد. خودروهای تسلا مدل ۳ که در کارخانه های این شرکت  در چین تولید می شوند، موفق شده‌اند علی رغم تبعات منفی ناشی از شیوع گسترده و پاندمی کرونا، عملکرد خوبی را به ثبت برسانند؛ به گونه ای که تسلا ۳  توانسته ۱۰ درصد از میزان فروش کل خودروهای الکتریکی فروخته شده در بازار چین را به خود اختصاص دهد و بدین ترتیب به یک رکورد جدید دست یابد.
 
تا پایان معاملات هفتگی، ارزش سهام گروه تسلا در شاخص نزدک بورس نیویورک به ۱۵۴۴.۶۵ دلار رسید که نشان دهنده صعود ۱۰.۷۸ درصدی ارزش این نماد تنها طی ۲۴ ساعت است!
 
گروه خودروسازی تسلا که مقر اصلی آن در کالیفرنیا قرار دارد، بیش‌تر در حوزه تولید خودروهای خودران و الکتریکی فعال است که در ژوئیه ۲۰۰۳ تاسیس شد. طبق اعلام بلومبرگ  در حال حاضر جف بزوس- مدیرعامل فروشگاه اینترنتی آمازون با بیش از ۱۸۹ میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد آمریکا و جهان است و پس از وی بیل گیتس، برنارد آرنو، مارک زاکربرگ و استیو بالمر در رده های دوم تا پنجم ثروتمندترین افراد جهان جای گرفته اند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها