مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد در درگیری بین عناصر باقی‌مانده داعش با نیروهای سوری در دو روز گذشته، 31 عضو این گروه تروریستی کشته شدند.
کد خبر: ۱۲۷۰۴۳۷
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس،  مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه (مستقر در لندن و وابسته به مخالفان دولت سوریه) روز شنبه اعلام کرد در درگیری‌ها بین عناصر داعش با نیروهای ارتش سوریه در دو روز ۳۱ تروریست کشته شدند.
 
به ادعای این مرکز همچنین در درگیری‌های مذکور که از اواخر روز پنجشنبه آغاز شده است و با حمله هوایی روسیه علیه تروریست‌ها در استان حمص همراه بود، ۲۰ نیروی سوری نیز جان خود را از دست دادند.
 
به گزارش وبگاه خبری «میدل ایست آی»، «رامی عبدالرحمان» رئیس این مرکز اعلام کرد درگیری شب پنجشنبه با حمله تروریست‌ها به مواضع دولت سوریه آغاز و تا روز جمعه ادامه یافت.
به رغم آن که تروریست‌های داعش سال گذشته آخرین پایگاه خود در سوریه را از دست دادند، همچنان به صورت پراکنده در بادیة الشام حضور دارند (بخش‌های صحرایی استان حمص) و گاهی در این منطقه و همچنین در عراق به عملیات دست می‌زنند.
 
بنابر این گزارش، در مرگبارترین حمله هسته‌های خفته داعش در ماه‌های اخیر، دوم می، تروریست‌ها به عملیاتی علیه نیروهای الحشد الشعبی عراق دست زدند که به گفته نیروهای امنیتی این کشور، ۱۰ نیروی الحشد الشعبی در شمال بغداد شهید شدند.
 
گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۴ بخش‌های وسیعی از سوریه و عراق را به تصرف خود درآورد. سال ۲۰۱۷ پایان «خلافت» خودخوانده این گروهک، به دست محور مقاومت و با پس گرفتن مناطق تحت کنترل آن رقم خورد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها