jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۷۰۲۸۹ ۱۳ تير ۱۳۹۹  |  ۱۵:۳۲

وقوع انفجار در یک کارخانه تولید مواد محترقه در شمال ترکیه، حداقل ۲ کشته و ۷۳ مجروح برجای گذاشت.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از فارس، رسانه‌های ترکیه امروز (جمعه) از وقوع انفجار مهیب در کارخانه تولید مواد محترقه و وسایل آتش‌ بازی در استان «سقاریه» واقع در شمال این کشور خبر دادند.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» شدت این انفجار، که هنوز علت آن مشخص نیست، به حدی زیاد بود که صدای آن تا فاصله ۵۰ کیلومتری نیز شنیده شده و باعث وحشت ساکنان این استان گردید.

بر این اساس، وزرای کشور، بهداشت و کار ترکیه برای رسیدگی به موضوع راهی محل حادثه شدند.

خبرگزاری «آناتولی» نیز به نقل از استاندار سقاریه گزارش داد که در این انفجار تا کنون ۵۶ نفر مجروح شده اما فعلا خبری از فوتی منتشر نشده است.

بر اثر این انفجار ستون عظیمی از دود غلیظ از محل حادثه به آسمان بلند شده است.

مسئولان ترکیه‌ای می‌گویند به دلیل اینکه در این کارخانه مواد محترقه تولید می‌شده و احتمال انفجارهای بیشتر هست، فعلا امکان دخالت برای خاموش کردن آتش یا نجات دادن افراد گرفتار وجود ندارد.

فرماندار این استان همچنین احتمال داد که ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر از کارگران این کارخانه، در میان آتش و دود و آوار گرفتار شده باشند که نیاز است هرچه سریعتر و پیش از بروز فاجعه انسانی، نجات داده شوند.

وزارت بهداشت ترکیه با ارائه آمار جدیدی از این حادثه گفت که تا کنون ۲ نفر جان خود را از دست داده و شمار مجروحان نیز به ۷۳ نفر افزایش یافته است.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که ۸۵ آمبولانس، ۲ بالگرد و ۱۱ تیم نجات به منطقه اعزام شده‌اند.

صلیب سرخ ترکیه به ساکنان مناطق نزدیک این کارخانه هشدار داده به دلیل احتمال انتشار گازهای سمی از محل حادثه، از منازل خود خارج نشده و پنجره‌ها را ببندند.

به نوشته دیلی‌صاباح، همین کارخانه پیشتر در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ نیر دچار حوادث مشابهی شده بود که در آنها ۳ کارگر جان خود را از دست دادند.

در سال ۲۰۰۸ نیز انفجاری در کارخانه تولید مواد محترقه و وسایل آتش‌بازی در استانبول رخ داد که بر اثر آن ۲۰ نفر کشته شدند.

 

تعداد بازدید : 117
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر