jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۸۵۶۹   ۲۸ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۰:۰۶

دانشمندان داده های مربوط به تقریباً 90 هزار بیمار را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که افراد سیگاری 23 درصد کمتر از افراد غیر سیگاری به ویروس کرونا آلوده می شوند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، این تحقیقات در دانشگاه مکزیکو انجام شده است. از همین تحقیقات کشف شد که سیگاری هایی که به کرونا مبتلا شده اند نسبت به سایر افراد عادی کمتر نیاز به بستری شدن در بخش مراقبت‎های ویژه پیدا کرده اند.

این یافته ها از این تئوری پشتیبانی می کند که افراد سیگاری به نوعی از ویروس کرونا محافظت می شوند و داده هایی از انگلیس ، ایالات متحده ، چین و ایتالیا این نتایج مشابه را نشان می دهد.

دانشمندان این احتمال را در نظر می گیرند که ممکن است نیکوتین قادر به جلوگیری از ورود ویروس کرونا به سلول ها باشد و در وهله اول از بروز عفونت جلوگیری کند.

برخی دیگر می گویند که نیکوتین ممکن است سیستم ایمنی بدن را کنترل کرده و آن را از واکنش بیش از حد خطرناک در برابر عفونت متوقف کن؛پدیده ای که منجر به فوت بسیاری از بیماران کوید19 می شود.

 

پزشکان علاقه مند به آزمایش نیکوتین در تقابل با کوید19 هستند. ولی آنها هشدار داده اند که به دلیل خطرات شناخته شده سیگار هیچکس را تشویق به سیگار کشیدن نمی کنند.

به هر حال از این تحقیق برمی آید که  سیگاری ها 23 درصد کمتر از کسانی که هرگز سیگار نکشیده اند با تست کرونای مثبت روبرو شده اند. همچنین آنها شش درصد کمتر در بیمارستان بستری هستند و بیشتر از افراد غیر سیگاری از خطر ICU یا مرگ دورند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها