یک واقعیت نگران کننده درباره بیماران بهبودیافته از ویروس مرموز؛

از کل کرونایی ها فقط 10 درصد آنتی بادی تولید می کنند

یک دانشمند برجسته ادعا می کند که تنها 10 درصد از افرادی که به ویروس کرونا آلوده شده اند آنتی بادی تولید می کنند.
کد خبر: ۱۲۶۸۴۹۷

به گزارش جام جم آنلاین ،  پروفسور کارول سیکورا ، مشاور سازمان بهداشت جهانی  گفت که اکثریت مردم نتیجه منفی را از آزمایش آنتی بادی می گیرند ، حتی اگر آنها کروناویروس داشته باشند.

دولت ها امیدهای خود را در مورد آزمایش آنتی بادی تقویت کرده اند. تولید آنتی بادی از بدن افراد مبتلا به کرونا بزرگ ترین راه حل برای درمان کرونا تلقی می شود.

افراد بهبودیافته از ویروس کرونا در صورتی که بدنشان آنتی بادی تولید کرده باشد با "گذرنامه مصونیت" به کار خود برمی گردند.

اما واقعیت این است هرکسی که ویروس داشته باشد نمی تواند آنتی بادی تولید کند و ممکن است برای حمله به ویروس از پاسخ ایمنی متفاوتی استفاده کند. به عنوان مثال ، سلولهای T یکی از اولین خطوط دفاعی هستند و قبل از نیاز به پادتنها حتی عمل می کنند.

برخی از بخش های پاسخ ایمنی برای دانشمندان یک رمز و راز کامل باقی مانده و قادر به اندازه گیری نیستند.

این بدان معناست که هرگز نمی توان مقیاس بیماری همه گیر را اندازه گیری کرد یا افرادی را انتخاب کرد که قطعاً کرونا داشته و از نوعی آنتی بادی برخوردار هستند.

آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که در پاسخ به پاتوژن خارجی طی چند روز ایجاد می شوند.

سیستم ایمنی بدن آنتی ژن را به یاد می آورد به طوری که اگر فردی دوباره در معرض آن قرار بگیرد می تواند سریعتر آنتی بادی تولید کند.

این آنتی بادی ها در خون وجود دارند و از آزمایشات "آیا قبلاً داشته اید" برای شناسایی افرادی که قبلاً کوید19 داشته اند ، استفاده می شود.

پروفسور سیكورا ، رئیس ارشد پزشکی در مركز سرطان رادرفورد سلامت ، به دیلی میل گفت: "اگر آنتی بادی دارید در اصل از سیستم ایمنی برخوردار هستید یا در بین «نخبگان كووید» قرار دارید. در محل کار دیگر به شما سخت گیری نمی شود چون بدنی مصون دارید که ویروس را منتقل هم نمی کنید.  

اما یک مضراب وجود دارد و این بدان معناست که کمتر از 10 درصد از افراد آلوده، آنتی بادی دارند. این بدان معنا نیست که فقط 10 درصد آلوده شده اند. احتمالاً خیلی بیشتر از آن است. او می گوید: "دفاع ایمنی دیگری نیز وجود دارد اما ما نمی توانیم آن را اندازه بگیریم."

سیستم ایمنی بدن پروتئین بزرگی است که عملکردهای مختلفی برای محافظت از بدن در برابر عفونت دارد و آنتی بادی ها فقط بخشی از آن هستند.

پروفسور سیكورا اظهار داشت: سیستم ایمنی بدن بسیار پیشرفته است و هنوز زمان زیادی برای كشف نحوه كار آن وجود دارد.

وی گفت: "همان چیزی است که ما" ماده تاریک ایمونولوژیکی "می نامیم. ما آن را درک نمی کنیم ، اما قطعاً از ما محافظت می کند. این ممکن است یکی از محافظت در برابر ویروس باشد.

آنتی بادی ها  که به ویروس کرونا می چسبند و آن را برای از بین بردن سایر سلولهای ایمنی علامت می زنند  بخشی از سیستم ایمنی سازگار هستند.

پاسخ ایمنی تطبیقی ​​بسیار کمتری نسبت به "پاسخ ایمنی ذاتی" که در ابتدا و آماده سازی برای مقابله با تهدیدات و عفونت ها می باشد بسیار کندتر است.

سیستم ایمنی ذاتی پاسخ فوری به ویروس یا "اولین خط دفاع" است. این شامل برخی از سلولهای T است که هر دو ویروس را مستقیماً از بین می برند و سلولهای ایمنی بدن دیگر را به عضویت در آن تحریک می کنند.

پروفسور سیكورا گفت: افراد مسن آنتی بادی ها را بیشتر از افراد زیر 30 سال و افرادی كه به شدت بیمار هستند تولید می كنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها