jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۹۷۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۲

«رادیو یک ماه قبل از شیوع کرونا در کشور، در این حوزه وارد شده بود» معاون صدای رسانه ملی با بیان این مطلب گفت: «همه شبکه های رادیویی تلاش کردند برنامه های امید بخش را در مجموعه خود بگنجانند».

حمید شاه آبادی در مصاحبه با خبرنگار جام جم آنلاین از بکارگیری همه ظرفیت های رادیو در پیشگیری از کرونا خبر داد و اظهار داشت: «ستاد کرونا در معاونت صدا با محوریت شبکه سلامت در هفته بعد از اعلام کرونا در کشور آغاز به کار کرد. اما فعالیت آگاه سازی و پیشگیری از کرونا را هم زمان با زنگ کرونا در هفته اول بهمن ماه یعنی یک هفته قبل از شیوع رسمی و گسترده در کشور شروع شد».

شاه آبادی از برنامه «پاسخگو باشیم» به عنوان نمونه یک برنامه موفق نام برد و اعلام کرد: «این برنامه در شبکه سلامت با راهنمایی مردم، به عنوان یک بازو برای نظام سلامت عمل کرد و ما مراجعات زیادی در این زمینه داریم. همچنین برنامه «سلامت باشید» که پیام های کوتاه بهداشتی میداد مورد استقبال قرار گرفت».

معاون صدای رسانه ملی از اقدامات مردم تحت عنوان «بهار همدلی» در ماه مبارک رمضان تقدیر کرد و عنوان کرد: «فعالیت هایی که مردم با میل و علاقه خود باعنوان رزمایش همدلی انجام داده اند با محوریت شبکه ایران و با مشارکت تمام شبکه ها پوشش داده شد و این گزارش ها مورد استقبال مسئولین هم قرار گرفت».

وی از همکاری رادیو با آموزش و پرورش و استفاده از این رسانه به عنوان ظرفیت مکمل در این زمینه اطلاع داد و افزود: «در این مدت 4 شبکه رادیویی ما درگیر برنامه های آموزشی بود و بیش از 20 هزار دقیقه برنامه رادیویی برای دروس علوم انسانی و دروس دیگر تولید و پخش شد. بخش اول آموزش های ما تا پایان خرداد ادامه خواهد داشت».

حمید شاه آبادی از همراهی با مردم تا تمام شدن شرایط کرونا خبر داد و برنامه های آینده رادیو را به این صورت شرح داد: «ما برای فصل دوم آموزشی از ابتدای مهر ماه در حال برنامه ریزی هستیم. تا شرایط عادی نشده مردم را برای داشتن سبک زندگی کرونایی آماده خواهیم کرد تا رفتارهای عادی تری را در زندگی داشته باشند».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر