jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۹۷۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۲

«رادیو یک ماه قبل از شیوع کرونا در کشور، در این حوزه وارد شده بود» معاون صدای رسانه ملی با بیان این مطلب گفت: «همه شبکه های رادیویی تلاش کردند برنامه های امید بخش را در مجموعه خود بگنجانند».

حمید شاه آبادی در مصاحبه با خبرنگار جام جم آنلاین از بکارگیری همه ظرفیت های رادیو در پیشگیری از کرونا خبر داد و اظهار داشت: «ستاد کرونا در معاونت صدا با محوریت شبکه سلامت در هفته بعد از اعلام کرونا در کشور آغاز به کار کرد. اما فعالیت آگاه سازی و پیشگیری از کرونا را هم زمان با زنگ کرونا در هفته اول بهمن ماه یعنی یک هفته قبل از شیوع رسمی و گسترده در کشور شروع شد».

شاه آبادی از برنامه «پاسخگو باشیم» به عنوان نمونه یک برنامه موفق نام برد و اعلام کرد: «این برنامه در شبکه سلامت با راهنمایی مردم، به عنوان یک بازو برای نظام سلامت عمل کرد و ما مراجعات زیادی در این زمینه داریم. همچنین برنامه «سلامت باشید» که پیام های کوتاه بهداشتی میداد مورد استقبال قرار گرفت».

معاون صدای رسانه ملی از اقدامات مردم تحت عنوان «بهار همدلی» در ماه مبارک رمضان تقدیر کرد و عنوان کرد: «فعالیت هایی که مردم با میل و علاقه خود باعنوان رزمایش همدلی انجام داده اند با محوریت شبکه ایران و با مشارکت تمام شبکه ها پوشش داده شد و این گزارش ها مورد استقبال مسئولین هم قرار گرفت».

وی از همکاری رادیو با آموزش و پرورش و استفاده از این رسانه به عنوان ظرفیت مکمل در این زمینه اطلاع داد و افزود: «در این مدت 4 شبکه رادیویی ما درگیر برنامه های آموزشی بود و بیش از 20 هزار دقیقه برنامه رادیویی برای دروس علوم انسانی و دروس دیگر تولید و پخش شد. بخش اول آموزش های ما تا پایان خرداد ادامه خواهد داشت».

حمید شاه آبادی از همراهی با مردم تا تمام شدن شرایط کرونا خبر داد و برنامه های آینده رادیو را به این صورت شرح داد: «ما برای فصل دوم آموزشی از ابتدای مهر ماه در حال برنامه ریزی هستیم. تا شرایط عادی نشده مردم را برای داشتن سبک زندگی کرونایی آماده خواهیم کرد تا رفتارهای عادی تری را در زندگی داشته باشند».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر