jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۹۷۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۲

«رادیو یک ماه قبل از شیوع کرونا در کشور، در این حوزه وارد شده بود» معاون صدای رسانه ملی با بیان این مطلب گفت: «همه شبکه های رادیویی تلاش کردند برنامه های امید بخش را در مجموعه خود بگنجانند».

حمید شاه آبادی در مصاحبه با خبرنگار جام جم آنلاین از بکارگیری همه ظرفیت های رادیو در پیشگیری از کرونا خبر داد و اظهار داشت: «ستاد کرونا در معاونت صدا با محوریت شبکه سلامت در هفته بعد از اعلام کرونا در کشور آغاز به کار کرد. اما فعالیت آگاه سازی و پیشگیری از کرونا را هم زمان با زنگ کرونا در هفته اول بهمن ماه یعنی یک هفته قبل از شیوع رسمی و گسترده در کشور شروع شد».

شاه آبادی از برنامه «پاسخگو باشیم» به عنوان نمونه یک برنامه موفق نام برد و اعلام کرد: «این برنامه در شبکه سلامت با راهنمایی مردم، به عنوان یک بازو برای نظام سلامت عمل کرد و ما مراجعات زیادی در این زمینه داریم. همچنین برنامه «سلامت باشید» که پیام های کوتاه بهداشتی میداد مورد استقبال قرار گرفت».

معاون صدای رسانه ملی از اقدامات مردم تحت عنوان «بهار همدلی» در ماه مبارک رمضان تقدیر کرد و عنوان کرد: «فعالیت هایی که مردم با میل و علاقه خود باعنوان رزمایش همدلی انجام داده اند با محوریت شبکه ایران و با مشارکت تمام شبکه ها پوشش داده شد و این گزارش ها مورد استقبال مسئولین هم قرار گرفت».

وی از همکاری رادیو با آموزش و پرورش و استفاده از این رسانه به عنوان ظرفیت مکمل در این زمینه اطلاع داد و افزود: «در این مدت 4 شبکه رادیویی ما درگیر برنامه های آموزشی بود و بیش از 20 هزار دقیقه برنامه رادیویی برای دروس علوم انسانی و دروس دیگر تولید و پخش شد. بخش اول آموزش های ما تا پایان خرداد ادامه خواهد داشت».

حمید شاه آبادی از همراهی با مردم تا تمام شدن شرایط کرونا خبر داد و برنامه های آینده رادیو را به این صورت شرح داد: «ما برای فصل دوم آموزشی از ابتدای مهر ماه در حال برنامه ریزی هستیم. تا شرایط عادی نشده مردم را برای داشتن سبک زندگی کرونایی آماده خواهیم کرد تا رفتارهای عادی تری را در زندگی داشته باشند».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر