jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۷۷۴۶ ۱۰ خرداد ۱۳۹۹  |  ۰۵:۰۳

با فوتبال در روزهای بدون فوتبال

روزی که قهرمان لیگ از آبی به قرمز تغییر رنگ داد

در هفته آخر اولین دوره لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس به شکلی عجیب و دراماتیک جای استقلال را در صدر جدول گرفت و قهرمان شد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، هفته آخر اولین دوره لیگ برتر در روز هفتم خردادماه ۱۳۸۱ برگزار شد. استقلال با ۴۸ امتیاز صدرنشین بود و پرسپولیس با ۴۶ امتیاز در جایگاه دوم قرار داشت.

آبی‌پوشان تهرانی باید در انزلی به مصاف ملوان پایین جدولی می‌رفتند و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان فجر شهید سپاسی شیراز بود.

استقلال در انزلی غافلگیر شد و در همان نیمه نخست روی اشتباه هادی طباطبایی گل خورد و از حریف خود عقب افتاد. در سوی مقابل اما پرسپولیس نیاز به برد داشت چون تفاضل گل آبی‌ها بهتر بود. تا اواسط نیمه دوم خبری از گل برای شاگردان علی پروین نبود تا اینکه تعویض طلایی این تیم نقش قهرمان را بازی کرد.

ابراهیم اسدی، کرنر ارسال شده از سوی حامد کاویانپور از سمت راست را با یک ضربه سر عالی وارد دروازه حریف کرد و ۳۰ هزار نفر را غرق در شادی کرد.

سرخپوشان تهرانی با ۴۹ امتیاز قهرمان لیگ می‌شدند اگر در انزلی نتیجه تغییر نمی کرد. جایی که استقلال چند فرصت ایده‌آل داشت ولی هرکدام به طریقی از دست رفت. در این سو نیز تیم تغییر پیدا کرده پرسپولیس از گل زده خود محافظت کرد.

سوت پایان در تهران، کمی دیرتر از انزلی زده شد. پرسپولیس در حالی به مقام قهرمانی اولین دوره لیگ برتر رسید که کسی فکرش را نمی‌کرد.

آنها با مشکلات مدیریتی زیادی دست و پنجه نرم می‌کردند و چند ستاره خود را از دست داده بودند ولی با این حال از غفلت رقیب سنتی خود بهره بردند و به عنوان قهرمانی رسیدند. در آن فصل سهراب انتظاری با ۹ گل زده بهترین گلزن پرسپولیس شد.

سرخپوشان تهرانی پس از آن چهار بار دیگر نیز فاتح لیگ برتر شدند ولی از اولین جامشان ۱۸ سال می گذرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر