jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۲۸۲ ۰۳ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۲

یک شرکت داروسازی اعلام کرد واکسن کرونا را که از سوی دانشگاه آکسفورد به تایید رسیده تا ماه سپتامبر در دوز میلیاردی تولید خواهد کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل ، شرکت دارویی آستارازنکا اعلام کرد توانایی این را دارد که یک میلیارد دوز از واکسن ضدکرونا را تا سپتامبر تولید کند. این واکسن در دانشگاه آکسفورد کشف و به مرحله تایید رسید.

این شرکت مستقر در برنتفورد توافق نامه ای برای تولید انبوه واکسن کوید19 با دانشگاه آکسفورد را امضا کرده است و در حال حاضر موافقت نامه هایی برای تهیه 400 میلیون دوز از قبل دارد.

مقامات بهداشت آمریكا - كه 1 میلیارد دلار برای تأمین بودجه واكسن هزینه كرده اند - امروز اعلام كردند كه 300 میلیون دوز سفارش داده اند و امیدوارند كه این مقدار را برای ماه اكتبر دریافت كنند.

مقامات انگلیسی نیز ابراز امیدواری کردند یك سوم از این واکسن ها برای ماه سپتامبر آماده شود.

دبیر بازرگانی آلوک شارما گفت: دولت با جاه طلبی امیدوار است که بتواند یک برنامه واکسیناسیون جمعی را در پاییز امسال به اجرا درآورد.

با این حال هنوز دانشمندان ارشد می گویند تولید واکسن کرونا تا 2021 امکان پذیر نیست. با این حال دانشگاه آکسفورد ادعاد می کند در حال آزمایش واکسن ضدکرونا بر روی انسان است. این آزمایش اثبات می کند که این واکسن از امنیت برخوردار است.

پیش از این یک شرکت آمریکایی به نام مودرنا مدعی شده بود که واکسنی کشف کرده که بدن انسان را به نسبت به ویروس کرونا مصون می کند.

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش