jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۶۸۹۸   ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۲

شیوع ویروس کرونا در کنار تمامی آسیب های شدید اقتصادی که به ورزش زده یک لطمه بزرگ دیگر هم به آن وارد می کند که البته نتایج آن در آینده دیده خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین ، یک موسسه تحقیقات ورزشی در تگزاس پیش بینی می کند که نرخ دوپینگ در روزهای قرنطینه ورزشکاران رشته های مختلف پنج برابر خواهد شد که این موضوع در دوران پساکرونا مشخص می شود.

بر اساس این تحقیقات بسیاری از ورزشکاران که از تمرینات و دوران آماده سازی به دور افتاده اند تمام تلاش خود را به کار خواهند برد تا از فرآیند حرفه ای دور نشوند. این مورد به این منجر خواهد شد که آگاهانه و یا ناآگاهانه رو به استفاده از داروهایی بیاورند که بسیاری از آنها مجاز نیست.

وزنه برداری، کشتی، بیسبال، فوتبال و دوچرخه سواری رشته هایی هستند که بیشترین تعداد موارد دوپینگی را در خود ثبت کرده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها