jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۲۴۴ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۲۰:۱۶

هند از آماده باش کامل تمام پایگاه های هوایی خود از بیم حمله هوایی پاکستان خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، یک مقام ارشد دولت هند روز یکشنبه از ماموریت جنگنده های پاکستانی در روزهای اخیر نزدیک حریم هوایی هند خبر داد.

به نوشته وبگاه «ایندیا تودی» جنگنده های «اف-16»، «جی اف-17» و «میراژ» ارتش پاکستان نزدیک حریم هوایی هند دائم در حال گشتزنی هستند.

هند اعلام کرده که با استفاده از هواپیماهای تجسسی خود از جمله «آواکس» به طور کامل اوضاع را زیر نظر دارد.

به نوشته این منبع خبری، تمام پایگاه های هوایی هند با توجه به افزایش تنش با پاکستان در آماده باش هستند. این درحالی است که قبل از این پروازهای گشتی، نیروی هوایی پاکستان رزمایشی را در نزدیک مرزهای خود با هند برگزار کرد.

از سال ۱۹۴۷ و پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار انگلیس تاکنون سه جنگ در سال‌های ۱۹۴۷، ۱۹۶۵ و۱۹۷۱ میان این دو کشور بر سر مسئله کشمیر رخ داده و بیش از ۷۰ هزار نفر در این درگیری‌ها کشته شدند.

تنش بین این دو کشور اتمی چندی قبل بعد از حمله یک گروه تروریستی به اتوبوس حامل نظامیان ارتش هند در منطقه مرزی بالا گرفت.

پلیس هند چهارشنبه گذشته اعلام کرد یک فرمانده شبه‌نظامی را در منطقه تحت‌منازعه «جامو و کشمیر» بازداشت کرده است.

هند به طور مداوم پاکستان را به تسلیح و تجهیز شبه‌نظامیان و اعزام این شبه‌نظامیان به سراسر منطقه مرزی کشمیر متهم می‌کند اما اسلام آباد مکرراً این اتهامات را رد می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر